Náskok vedoucí Chelsea se tenčí, prohrála totiž na Old Trafford

16. 4. 2017 16:41
Třetí místo v nejvyšší anglické fotbalové soutěži drží Liverpool, když v neděli vyhrál 1:0 na půdě West Bromwiche. Chelsea nezvládla šlágr 33. kola na hřišti Manchesteru United a prohrála 0:2.
Hráči Manchesteru United se radují z gólu do sítě Chelsea
Hráči Manchesteru United se radují z gólu do sítě Chelsea | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Chelsea prohráli v 33. kole anglické ligy na hřišti Manchesteru United 0:2 a mají v čele tabulky už jen čtyřbodový náskok. Vítěznou branku vstřelil hned v úvodu zápasu Marcus Rashford, hráči United se díky třem bodům vrátili na pátou příčku. Liverpool zvítězil na půdě West Bromwiche 1:0, jediný gól zaznamenal Roberto Firmino. Liverpool se vrátil na třetí místo před Manchester City, West Bromwich zůstal osmý.

Skóre manchesterského šlágru otevřel v sedmé minutě Rashford, jenž si naběhl mezi stopery Chelsea a poslal míč do sítě mezi nohama Begoviče. Devatenáctiletý anglický útočník nahradil v základní sestavě Ibrahimovice, jenž poprvé v této ligové sezoně usedl na lavičku náhradníků.

V 49. minutě Herrera pohotově vypálil odražený míč na Begoviče a překonal ho podruhé. Bosenský brankář, jenž nahradil v sestavě "Blues" zraněnou jedničku Courtoise, byl v tomto případě bez šance, protože střelu tečovali bránící spoluhráči mimo jeho dosah.

Svěřenci trenéra Mourinha oplatili Chelsea porážku 0:4 z úvodu sezony, svého soupeře v lize porazili poprvé od roku 2012. Navíc prodloužili ligovou sérii neporazitelnosti na 22 zápasů. Chelsea naopak nepotvrdila bilanci nejúspěšnějšího celku na hříštích soupeřů.

V zápase West Bromwiche s Liverpoolem se hosté prosadili v nastaveném čase první půle. Lucas Leiva přizvedl centrovaný míč, který doputoval až k Firminovi, jenž hlavičkou z bezprostřední blízkosti nedal Fosterovi šanci. Brazilský útočník překonal 11. gólem v ročníku svůj střelecký výkon z loňské debutové sezony v Premier League.

"Reds" měli ve druhém dějství další šance na navýšení skóre, ale ve stoprocentní šanci selhal Milner a neujala se ani střela Origiho. Na druhé straně mohl srovnat deset minut před koncem Phillips, ale Mignolet ho vychytal.

Hosté po těsném vítězství drží sérii sedmi zápasů bez prohry. West Bromwich naopak prohrál třetí utkání za sebou, navíc neskóroval pošesté z posledních sedmi zápasů.

Anglická fotbalová liga - 33. kolo:

West Bromwich - Liverpool 0:1 (45.+1 Firmino), Manchester United - Chelsea 2:0 (7. Rashford, 49. Herrera).