Derby v Liverpoolu skončilo remízou, Chelsea uhájila vedení

27. 9. 2014 16:04
Fotbalisté Liverpoolu remizovali v 6. kole anglické ligy v derby s Evertonem 1:1.
Mario Balotelli se v utkání neprosadil
Mario Balotelli se v utkání neprosadil | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Liverpoolu remizovali v 6. kole anglické ligy v derby s Evertonem 1:1. Chelsea s Thibaultem Courtoisem v brance porazila Aston Villu 3:0 a nadále vede ligu o tři body před Southamptonem, jenž si poradil poměrem 2:1 s Queens Park Rangers.

Arsenal remizoval v 174. severolondýnském derby s Tottenhamem 1:1, český reprezentant Tomáš Rosický do zápasu nezasáhl.

Manchester City zvítězil na hřišti Hullu 4:2, dva góly vstřelil Edin Džeko. Liverpool remizoval v derby s Evertonem 1:1.

Blues vedli už od 7. minuty

Chelsea se dostala do vedení proti Aston Ville již v 7. minutě, když Oscar využil Willianovy přihrávky uvnitř šestnáctky. Na další branky si museli fanoušci na Stamford Bridge počkat až do druhého poločasu. V 59. minutě zvýšil na 2:0 Diego Costa, který vstřelil svůj osmý gól v šestém utkání v Premier League a suverénně vede tabulku střelců.

V 79. minutě se mohl Costa prosadit podruhé, gólman Guzan jeho střelu vytěsnil pouze na Williana, který vstřelil třetí branku "Blues" a připsal si první trefu v sezoně. Brankář Petr Čech, jenž se v týdnu poprvé v sezoně postavil do branky Chelsea v Ligovém poháru, byl pouze na lavičce náhradníků.

Citizens dali dva góly za 11 minut

Úřadující mistr Manchester City vedl na hřišti Hullu po jedenácti minutách již 2:0, o góly se postarali Sergio Agüero a Edin Džeko. Zdánlivě rozhodnuté utkání zdramatizoval ve 21. minutě vlastním gólem obránce Eliaquim Mangala. Tentýž hráč navíc zfauloval v pokutovém území Abela Hernándeze a útočník Hullu nařízenou penaltu s přehledem proměnil.

Hosté tři body přesto vybojovali, v 68. minutě poslal Silva přihrávku do běhu Džekovi a ten se střelou ke vzdálenější tyči trefil podruhé v utkání. Na konečných 4:2 v závěru upravil Frank Lampard a "Citizens" tak přerušili sérii tří ligových zápasů bez výhry.

Liverpool neudržel vedení

Everton se musel od začátku bránit tlaku domácího,  v 8. minutě navíc sudí Atkinson chybně neodpískal penaltu pro Liverpoolu, co Sterlingovu střelu v pokutovém území rukou zablokoval Barry.

Radost fanouškům "Reds" udělal až v 65. minutě Gerrard, jenž z přímého kopu překonal gólmana Howarda. Čtyřiatřicetiletý záložník se v lize v Merseyside derby trefil podeváté, což nedokázal žádný jiný hráč.

Liverpool ale na třetí výhru v sezoně nedosáhl, na konci první minuty nastavení vypálil z delší vzdálenosti Jagielka a získal pro Everton cenný bod.

United nezastavila ani početná marodka

Kouč Manchesteru United Louis van Gaal musel kvůli zranění několika obránců nasadit do základní sestavy proti West Hamu devatenáctiletého Patricka McNaira, který tak odehrál své první utkání v Premier League.

I přes početnou marodku United zvítězili 2:1 a připsali si druhou výhru v sezoně. Už v páté minutě otevřel skóre po přesném Rafaelově centru Wayne Rooney, jenž vstřelil svůj 176. gól v Premier League a v historické tabulce střelců se osamostatnil na třetím místě za Alanem Shearerem a Andym Colem.

Na 2:0 zvýšil nizozemský útočník Robin van Persie a připsal si tak svou padesátou trefu v dresu United. Do konce poločasu sice srovnal Diafra Sakho, další branku už hosté ale nepřidali, přestože odehráli více než půlhodinovou přesilovku poté, co byl v 59. minutě vyloučen střelec první branky zápasu Rooney.

Southampton prokázal i v šestém kole výbornou formu a Queens Park Rangers porazil 2:1, rozhodující branku vstřelil Pellé, jenž je zároveň nejlepším střelcem týmu.

Rosický za Arsenal opět nehrál

V prvním dějství derby mezi Arsenalem a Tottenhamem se skóre i přes několik gólových příležitostí na obou stranách nezměnilo, kouč "Kanonýrů" Arséne Wenger musel ale hned dvakrát střídat kvůli zranění. Na marodku Arsenalu po dnešním zápase přibyli Arteta a Ramsey. Přesto nedostal šanci český středopolař Tomáš Rosický.

Druhá půle nezačala pro Arsenal dobře, Flamini na vlastní půlce ztratil míč a z následné šance se prosadil Nacer Chadli. Belgický záložník se v této sezoně prosadil již počtvrté.

Na druhou výhru z posledních 22 zápasů na Emirates Stadium však "Kohouti" nedosáhli, v 74. minutě na konečných 1:1 vyrovnal Alex Oxlade-Chamberlain, jenž vyslal nechytatelnou střelu za záda gólmana Llorise. Tottenham v derby inkasoval celkem šest žlutých karet a stal se nejtrestanějším týmem v sezoně.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Liverpool - Everton 1:1 (65. Gerrard - 90.+1 Jagielka), Chelsea - Aston Villa 3:0 (7. Oscar, 59. Costa, 79. Willian), Crystal Palace - Leicester 2:0 (52. Campbell, 55. Jedinak), Hull - Manchester City 2:4 (21. vlastní Mangala, 32. Hernández z pen. - 11. a 68. Džeko, 8. Agüero, 87. Lampard), Manchester United - West Ham United 2:1 (5. Rooney, 22. Van Persie - 37. Sakho), Southampton - QPR 2:1 (54. Bertrand, 68. Pellé - 66. Austin), Sunderland - Swansea 0:0, Arsenal - Tottenham 1:1 (74. Oxlade-Chamberlain - 56. Chadli).

1. Chelsea 6 5 1 0 19:7 16
2. Southampton 6 4 1 1 11:4 13
3. Manchester City 6 3 2 1 12:7 11
4. Arsenal 6 2 4 0 11:7 10
5. Swansea 6 3 1 2 8:6 10
6. Aston Villa 6 3 1 2 4:7 10
7. Manchester United 6 2 2 2 11:9 8
8. Tottenham 6 2 2 2 8:7 8