Liverpool padl s Crystal Palace, United i bez Zlatana dál vítězí

23. 4. 2017 19:35
Manchester United se po výhře nad Burnley dotahuje k čelu tabulky, Liverpool v neděli ztratil s Crystal Palace.
Wayne Rooney
Wayne Rooney | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Liverpoolu ztratili v zápase 34. kola anglické ligy vedení a podlehli Crystal Palace 1:2. Oba góly hostů dal Christian Benteke, který v minulé sezoně působil právě v Liverpoolu. Manchester United zvítězil na hřišti Burnley 2:0 a z pátého místa ztrácí na čtvrtého městského rivala City jeden a na třetí Liverpool tři body. "Reds" mají odehrána o dvě utkání více.

Obě větší šance prvního poločasu duelu Liverpool - Crystal Palace skončily gólem. Ve 24. minutě poslal domácí do vedení z přímého kopu Coutinho, na druhé straně krátce před přestávkou skóroval bývalý liverpoolský útočník Benteke.

Šestadvacetiletý belgický reprezentant v druhém poločase dokonal po rohovém kopu obrat. Na stadionu Anfield se mu coby soupeři domácího celku daří, dal tam už pět gólů.

Velkou zásluhu na vítězství Manchesteru měl Martial. Nejprve v 21. minutě skóroval po protiútoku, na jehož začátku sám figuroval, a krátce před přestávkou po jeho střele dorazil míč do sítě Rooney, který se v základní sestavě United představil poprvé od 4. března.

V druhém poločase hosté drželi náskok a vyhrát se jim podařilo i přes absenci zraněného nejlepšího střelce Ibrahimovice. Svěřenci trenéra Josého Mourinha prodloužili sérii bez porážky v Premier League na 23 zápasů, poslední tři navíc vyhráli bez inkasované branky.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo:

Burnley - Manchester United 0:2 (21. Martial, 39. Rooney), Liverpool - Crystal Palace 1:2 (24. Coutinho - 43. a 74. Benteke).