Čech a spol. skolili mistrovské "Rudé ďábly"

5. 5. 2013 16:53
Fotbalisté Liverpoolu remizovali v 36. anglické ligy v derby s Evertonem 0:0, ve večerním šlágru pak Chelsea vyhrála na půdě Manchesteru United 1:0.
Manchester United - Chelsea (slavící Mata)
Manchester United - Chelsea (slavící Mata) | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Liverpoolu remizovali v 36. anglické ligy v derby s Evertonem 0:0. Hostům se sice ve druhém poločase podařilo vstřelit branku, rozhodčí ji však kvůli faulu neuznal. Náskok Evertonu před jeho městským rivalem tak zůstává pět bodů.

V odpoledním šlágru pak dokázala Chelsea dobýt tvrz jménem Old Trafford, když porazila již jistého šampióna Manchester United 1:0 gólem Maty v závěru duelu a posunula se tak na třetí místo tabulky. "Blues" navíc mají zápas k dobru.

Chvíli po gólu pak dostal kontroverzní červenou kartu Rafael (VIDEO ze zákroku zde!)

Jeden gól, jedna červená...

O jedinou trefu duelu Manchesteru United - Chelsea se postaral tři minuty před koncem vlastním gólem obránce Phil Jones, který tečoval křížnou střelu Španěla Juana Maty. Vzápětí dostal Brazilec Rafael červenou kartu po faulu na krajana Davida Luize a domácí dohrávali v deseti.

Šlo o vůbec první vyloučení Manchesteru United v této sezoně a mistrovský klub byl zároveň posledním týmem anglické ligy, který ještě červenou kartu neobdržel. Oslabení domácí již na vyrovnání nedosáhli a po rekordní šňůře 66 zápasů se poprvé střelecky neprosadili.

V derby nepadl gól po šesti letech

V 220. derby nepadla branka poprvé od 3. února 2007. Nejblíže k vedení byli hosté v 56. minutě, kdy se po rohovém kopu hlavou prosadil Francouz Sylvain Distin, jenže ještě předtím fauloval domácího gólmana Pepeho Reinu útočník Victor Anichebe.

Everton čeká na ligovou výhru s Liverpoolem již pět zápasů, naposledy zdolal "Reds" v říjnu 2010 doma 2:0. Everton má stále teoretickou šanci na postup do evropských pohárů, na pátou příčku zajišťující účast v Evropské lize ztrácí dvě kola před koncem pět bodů. Pátý Tottenham má však utkání k dobru.