Los Angeles Galaxy popáté vyhráli MLS, rozhodl kanonýr Keane

8. 12. 2014 6:24
Fotbalisté Los Angeles Galaxy popáté vyhráli severoamerickou ligu MLS a stali se historicky nejúspěšnějším týmem soutěže.
Robbie Keane právě vstřelil rozhodující gól.
Robbie Keane právě vstřelil rozhodující gól. | Foto: Reuters

Carson - Fotbalisté Los Angeles Galaxy popáté vyhráli severoamerickou ligu MLS a stali se historicky nejúspěšnějším týmem soutěže. V dnešním finále play off porazili New England Revolution 2:1 po prodloužení, o jejich triumfu rozhodl ve 111. minutě kapitán irské reprezentace Robbie Keane.

Finále začalo opatrně a v první půli oba týmy vyslaly na branku jedinou střelu. Favorit otevřel skóre v 52. minutě, kdy se trefil Zardes, jedenáct minut před koncem ale Tierney poslal duel do prodloužení.

V něm čtyřiatřicetiletý Keane ukázal, že právem získal cenu pro nejužitečnějšího hráče letošní sezony MLS. Nestárnoucí kanonýr dal čtvrtý gól v posledních čtyřech zápasech proti New Englandu a zajistil svému celku vítěznou trofej.

Tým Los Angeles Galaxy ovládl severoamerickou soutěž potřetí za poslední čtyři sezony a s pěti prvenstvími se osamostatnil v čele historické tabulky před D.C. United. Naopak New England neuspěl ani v pátém finále, z toho potřetí proti Los Angeles a pokaždé po prohraném prodloužení.