reklama

VIDEO Lovestory Lampard - Chelsea u konce. Nebo ne?

Podívejte se na gól Franka Lamparda do sítě Chelsea youtube.com
Frank Lampard skóroval proti svému bývalému klubu Chelsea, a zajistil tak Manchesteru City remízu 1:1.

Praha - Třináct let Frank Lampard věrně sloužil Chelsea, bil se za ní, táhl ji za úspěchy a trofejemi. Dlouhé roky to vypadalo jako pouto, které vydrží navěky. Minimálně to citové.

Když totiž v létě londýnský klub neprodloužil s nejlepším střelcem své historie smlouvu a on odešel do zámořské MLS, zařekl se, že z lásky k Blues už za jiný tým v Anglii hrát nebude.

Jenže vzápětí, co přijal nabídku New Yorku City FC, poslal jej klub na hostování do Manchesteru City, který vlastní stejný majitel, šejk Mansúr. A oheň byl na střeše.

Řadu fanoušků Chelsea Lampard naštval tak, že jeho dresy spálili. Jako o konci lovestory mluvil v souvislosti s ním i trenér José Mourinho, který se před letošní sezonou do Chelsea vrátil. "Když se rozhodl jít do týmu našeho přímého konkurenta, je tento milostný příběh minulostí. Zachoval se jako profesionál. Možná že beru fotbal příliš pragmaticky, ale nevěřím v něm na srdce a a vášně," uvedl portugalský trenér na Lampardovu adresu.

Minimálně z Lampardovy strany to však zřejmě tak chladné nebude. V závěru nedělního vzájemného utkání sice vystřelil Citizens remízu 1:1 a zároveň obral Chelsea o první body v ligové sezoně, ovšem zatímco jeho spoluhráči křepčili, on se ze své trefy neradoval.

"Mám z toho rozpačité pocity. Bylo by ode mne neprofesionální, kdybych nedělal pořádně svou práci. Nevěděl jsem, co od dneška očekávat, a tak jsem rád, že to je už za mnou," řekl Lampard po utkání.

Ani fanoušci hostující Chelsea nebyli ke svému "Super Frankovi" tak příkří jako ještě před několika týdny. Když přišel v 78. minutě na hřiště, přivítali jej bouřlivými ovacemi a chorály. "Nenacházím slov, tohle jsem opravdu nečekal," soukal ze sebe 36letý záložník.

reklama