reklama

Luhový: Krejčí a Horváth? Chyba, je to nostalgické řešení

Nový trenérský tým Krejčí - Horváth, to je podle Luhového špatné rozhodnutí. Nový trenérský tým Krejčí - Horváth, to je podle Luhového špatné rozhodnutí. autor: Tomáš Liška
Fotbalový expert Milan Luhový kritizuje Miroslava Koubka a nelíbí se mu nový trenérský tým Viktorie Plzeň.

Praha - Miroslav Koubek urazil fotbalového boha a začal se chovat jako Íkaros. Myslí si to fotbalový expert Milan Luhový, který odvolaného kouče Viktorie Plzeň připodobnil k jedné z nejznámějších postav řecké mytologie.

"Když jsem si dělal před třiceti lety řidičák, instruktor mi řekl jednu velice důležitou věc, na kterou pořád myslím, když jsem na křižovatce a mám zelenou, nebo jedu po hlavní a vím, že jsem to já, kdo má přednost před auty, přijíždějícími z vedlejší ulice: Pokaždé buď ve střehu, protože ti, kdo přijíždí z vedlejší ulice, můžou mít pocit, že po hlavní jedou oni," zahájil svůj tradiční sloupek webu mluhovy.com.

A v dalších odstavcích pak někdejší reprezentant vyřčenou metaforu vysvětlil. Miroslav Koubek se podle Luhového může zlobit jen a pouze na sebe.

Vysmátý, bez koncentrace a tlaku

"Dopustil se velké profesionální chyby. Po částečném úspěchu se začal chovat jako mladý Íkaros. Silně urazil fotbalovou kartu, která mu vycházela v ústrety až do dne zápasu proti Dukle Praha," pokračoval Luhový. Právě těsná prohra na Dukle prý předznamenala Koubkův pád.

"Trenér ignoroval prohru a laxní přístup svých hráčů v daném zápase v po zápasovém komentáři do kamer v přímém přenosu. Byl vysmátý, bez koncentrace, stresu, tlaku a dělal na mě dojem, že jede po hlavní a všichni se musí mít na pozoru, protože jede Miroslav Koubek," dokončil expert své přirovnání.

Luhový míní, že velkou životní lekci pak třiašedesátiletému trenérovi, který na lavičce Plzně vydržel pouze rok, uštědřili hráči Maccabi Tel Aviv.

"Ukázali mu, že trenér nesmí podlehnout emocím ve svém myšlení a rozhodování. Pro Koubka to byla první a vzhledem k jeho věku i poslední životní lekce," poznamenal bývalý útočník španělského Gijonu či řeckého PAOKu Soluň.

Koubek nevyužil hráčského potenciálu

Podle něj pak byl vrcholem Koubkovy profesionální nevyzrálosti a devalvace jeho trenérských kvalit poslední zápas na lavici Viktorie Plzeň proti Teplicím.

"Nejsem schopen ohodnotit, jak přistupují hráči Plzně k tréninkům a jaká hráčská kvalita byla pro Koubka prioritní pro základní sestavu. Nicméně, mám pocit, že Koubek nevyužil plzeňského hráčského potenciálu, který je na české poměry na vysoké úrovni," napsal Luhový.

"Destabilizovat tým lze velice snadno. Stačí, abyste jako trenér během přípravy nebyl schopen najít stabilní jedenáctku, kterou občas oživíte o jednoho nebo dva hráče. Když začnou zápasy naostro, už je pozdě a dopadnete jako Miroslav Koubek. Do útoku začnete stavět fotbalisty jako Ďuriš pouze kvůli jeho větší ochotě bránit," dodal expert.

Třesoucí se čelist a slabý charakter

Po zápase v Teplicích, kde Plzeň ztratila dvoubrankové vedení, Koubek najednou před kamerami působil úplně jinak.

"Objevil se s třesoucí se spodní čelistí, která odhalila jeho slabý charakter. To byl jeho konec, protože nelze riskovat, že touto rozklepaností nakazí celý tým. V tu dobu už padal do moře jako mladý Íkaros, který si myslel, že může letět až ke slunci," vrátil se Luhový k řecké mytologii.

Svůj komentář pak ukončil názorem na nový trenérský tým Viktorie Plzeň, který tvoří hlavní trenér Karel Krejčí a asistenti Zdeněk Bečka s Pavlem Horváthem.

"Nostalgická rozhodnutí nemám rád a považuji je za špatná. Jmenování Koubkových nástupců je bohužel jedno z nich," uzavřel Luhový.

reklama