Lvíčata opět nevyhrála. Uhrála s Koreou remízu 2:2

29. 3. 2009 20:22
Korea U21 - ČR U21 2:2
Svěřenci Jakuba Dovalila opět remizovali
Svěřenci Jakuba Dovalila opět remizovali | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Alexandrie - I ve druhém přípravném zápasu v Egyptě čeští fotbalisté do 21 let remizovali. Po pátečním bezbrankovém utkání s domácím výběrem hráli v Alexandrii v neděli s Korejskou republikou 2:2.

Kouč Jakub Dovalil se tak dočkal prvních vstřelených branek v roli trenéra jednadvacítky.

„Lvíčata" nastoupila ve zcela jiném složení než proti Egyptu. V základní jedenáctce se objevil z minulého souboje pouze stoper Mazuch, jinak dostali šanci další hráči z kádru a devět z nich si odbylo premiéru v jednadvacítce.

Čeští mladíci byli v prvním poločase lepší, ale střelecky se neprosadili. Příliš se jim nedařila hra po krajích hřiště a středem, který soupeř zhustil, cestu ke vstřelení branky nenašli.

Naopak Korejci z jediné šance po brejku těsně před pauzou překonali gólmana Štěcha.

Po přestávce se česká hra po stranách zlepšila, ale kvůli střevním potížím musel z trávníku odejít Hable. V 50. minutě Fabiánovu střelu korejský brankář vyrazil před sebe a Wojnar míč pohotově dorazil za jeho záda.

V 69. minutě ale Češi opět prohrávali po přesné trefě z hranice vápna.

V poslední čtvrthodině si český celek vytvořil tlak, k němuž přispěly i další změny v sestavě.

Snaha o vyrovnání byla korunována úspěchem šest minut před koncem, když Vošahlík po Wojnarově centru přesnou hlavičkou z hranice malého vápna vyrovnal na konečných 2:2.