reklama

Lvíčata před ME: Baránek fotbal zdědil po tátovi a strejdovi

Podívejte se na představení obránce Jana Baránka
Medailonek fotbalového obránce Jana Baránka, beka Viktorie Plzeň, který usiluje o nominaci na ME do 21 let.

Praha - Mezi nadějné mladé obránce, kteří živí naději na nominaci na domácí mistrovství Evropy do 21 let, je i Jan Baránek. Jednadvacetiletý zadák se stal čerstvou posilou Viktorie Plzeň, do jejíž sestavy se snaží během zimní přestávky probojovat.

Odchovance Baníku Ostrava představila v oficiálním videu FAČR, která před šampionátem ve 32 drobných medailoncích ukáže všechny potenciální fotbalisty, již mají šanci do domácího turnaje zasáhnout.

Baránkova kariéra se ani nemohla ubírat jiným než fotbalovým směrem. Jeho otec záložník a strýc brankář totiž v minulosti také dlouhé roky působili na českých prvoligových trávnících. "Fotbal je pro mne životní styl, obětoval jsem mu všechno," přiznává Baránek.

S fotbalem Baránek začínal v Dolním Benešově, odkud pokračoval do Baníku Ostrava, kde prošel týmy všech mládežnických kategorií a ve svých devatenácti letech se propracoval až do prvního mužstva. V ročníku 2012/13 zasáhl jen do tří zápasů, ovšem od další sezony již nastupoval pravidelně.

To s sebou přineslo také pozvánku do národního týmu, nejprve do 20 let a následně i jednadvacítky. Zatím má na kontě v dresu "lvíčat" pět startů.

Na konci roku 2014 nastal jeho doposud největší kariérní zlom, když během zimní přestávky opustil svůj mateřský klub a do konce sezony 2017/2018 podepsal smlouvu s dvojnásobným ligovým šampionem Viktorií Plzeň.

reklama