reklama

Lvíčata před ME: Holzer je věrný jen ostravskému Baníku

Podívejte se na vizitku Daniela Holzera. FA ČR
Podívejte se na profil Daniela Holzera a jeho video medailonek.

Praha - Jen o málokterých fotbalistech lze říci, že by zůstávali věrni jen jednomu klubu.  O Danielu Holzerovi, levém záložníkovi Baníku Ostrava, to platí bez výhrad.

Člen širšího kádru reprezentace do 21 let je odchovancem severomoravského klubu, v jehož prvním mužstvu působí již třetí sezonu. Představí se v dresu se lvíčkem na prsou během červnového evropského šampionátu?

Na profil Martina Frýdka juniora se můžete podívat ve video medailonku, který před blížícím se ME hráčů do 21 let v Praze připravila FAČR.

Debut jako dárek k narozeninám

Holzer nikdy nepůsobil v jiném týmu, než právě v Baníku. Prošel všemi mládežnickými kategoriemi a z dorostu jako nejmladší hráč v historii klubu zamířil do prvního mužstva. Psal se srpen 2012, bylo mu sedmnáct let a nemohl si přát lepší dárek. Den po narozeninách dostal poprvé příležitost v prvoligovém utkání a i přes prohru s Viktorií Plzeň na něj tento zážitek silně zapůsobil.

„Byl jsem ještě hodně mladý a bylo tam hodně starších kluků a pro mě to byl velký skok. Musím ale říct, že to bylo super,“ vzpomíná.

V době, kdy prožil svůj debut na ligových trávnících, měl však již za sebou několik startů v mládežnických reprezentačních výběrech. Ten premiérový přišel v jeho patnácti letech, kdy s týmem do šestnácti let naskočil do přípravného utkání se Slovenskem. V tomto týmu ještě neskóroval, avšak v tom "o rok starším" již ano. První reprezentační branku vstřelil v říjnu 2011 v kvalifikačním utkání s Irskem a jeho gól byl nakonec i vítězný.

Trefoval se ve všech týmech

To, že jeho střelecké zásahy nebyly náhodné, pak potvrdil v dalších kategoriích do osmnácti, devatenácti let, kde se trefil shodně třikrát, ve dvacítce pak přidal dvě trefy. Na klubové úrovni po prvních sporadických startech začal za Baník nastupovat stabilněji v srpnu 2013 a v sedmi zápasech si na své konto připsal tři gólové asistence.

Na gólové zásahy pak došlo až v následující sezoně. V listopadovém utkání s Hradcem Holzer dvěma góly pomohl skolit soupeře a svými skvělými výkony zaujal také kouče reprezentační jednadvacítky, který jej neopomenul v nominaci na přátelské zápasy s Dánskem a Německem. Jeden z nejmladších hráčů kádru Fotbalových lvíčat se pak skutečně dočkal v obou zápasech startů.

V obou utkáních naskočil v základní sestavě, v prvním odehrál 75 minut, ve druhém pak střídal o poločase. Ve svých premiérových startech za tým do 21 let se branky nedočkal, věří však, že dostane šanci si spravit chuť na domácím Euru.

reklama