reklama

Lvíčata před ME: Zmrhal byl slávistou odmalička

Podívejte se na medailonek záložníka Jaromíra Zmrhala FAČR
Medailonek fotbalového reprezentanta do 21 let a záložníka Slavie Jaromíra Zmrhala.

Praha - S fotbalem začínal Jaromír Zmrhal ve čtyřech letech ve svém rodném Žatci, odkud v devíti putoval do severočeských Blšan. Tam si jej všimli zástupci pražské Slavie a od té doby si mladý záložník plní svůj sešívaný sen.

O tom, zda li si splní i ten reprezentační, v podobě účasti na domácím mistrovství Evropy, rozhodnou nadcházející měsíce.

Zmrhal poté dlouhá léta působil na hrotu útoku, a to platilo i po jeho přesunu do Blšan, kde však hrál pouhý jeden rok a stěhoval se do Slavie, jejíž barvy začal hájit v kategorii mladších žáků. Postupně se propracoval až do „A“ mužstva, kde zaujal pozici středního záložníka. „Nejvíc vzpomínám na svůj první příchod do kabiny áčka. Ať jsem hrál kdekoli, vždycky jsem byl slávista, moje rodina je celá slávistická, takže to byl pro mě ten největší zážitek.“

A další se brzy dostavil. Tři dny před svými devatenáctými narozeninami se Zmrhal dočkal ligové premiéry, když zasáhl do poslední čtvrthodiny prvního kola ročníku 2012/13. Za tři týdny už se mladý záložník dočkal i své první ligové branky, jíž podpořil vysokou výhru nad Brnem 5:0. Brzy nato se Zmrhal usadil v základní sestavě sešívaných a během dvou a půl sezony ve vršovickém klubu scházel pouze ve třech ligových zápasech.

Rok 2012 znamenal pro slávistického záložníka také premiéru v týmu fotbalových lvíčat. Trenér Dovalil jej při formování nového týmu po nezdařilé baráži s Ruskem neopomenul a Zmrhal si reprezentační dres oblékl hned v listopadovém přátelském utkání se Švédskem. Od té doby se etabloval do užšího kádru a pravidelně dostává pozvánky na jednotlivé reprezentační akce.

„Reprezentace je obrovská čest a teď navíc i motivace. Euro je u nás, a to je něco neuvěřitelného. Je to obrovská radost. Strašně se na to těším a moc bych se tam chtěl dostat,“ uzavírá Zmrhal.

reklama