Lvíčata remizovala s Turky. Dlouhá přesilovka nepomohla

26. 3. 2013 18:56
Čeští fotbalisté do 21 let remizovali v přípravném utkání s Tureckem bez branek a připsali si už třetí nerozhodný výsledek po sobě, přestože hráli dlouho přesilovku.
Trenér Jakub Dovalil s posledními výsledky svých svěřenců spokojený být nemůže
Trenér Jakub Dovalil s posledními výsledky svých svěřenců spokojený být nemůže | Foto: Aktuálně.cz

Plzeň - Čeští fotbalisté do 21 let remizovali v přípravném utkání s Tureckem bez branek a připsali si už třetí nerozhodný výsledek po sobě.

Svěřenci Jakuba Dovalila hráli v dnešním duelu v Plzni od čtrnácté minuty přesilovku po vyloučení hostujícího Alima Öztürka, vytěžili z ní ale jen břevno.

Dovalil dal v druhém přípravném utkání během pěti dnů šanci těm, kteří nehráli v pátek při remíze 1:1 v Mladé Boleslavi s Ukrajinou.

Turci začali nebojácně

Češi i v pozměněné sestavě začali svižně a už po třech minutách mohl otevřít skóre Fantiš, z bezprostřední blízkosti však přestřelil.

Turci ale rychle vyrovnali hru a v páté minutě na zadní tyči mířil ve skluzu těsně mimo Bassan. Brankář Pavlenka se při své premiéře za jednadvacítku rozhodně nenudil, vzápětí totiž musel s vypětím sil vyboxovat dobře mířenou Bekdemirovu střelu.

Další průběh zápasu výrazně ovlivnila čtrnáctá minuta. Öztürk zastavil při úniku Skaláka a k velké nelibosti turecké lavičky musel po červené kartě předčasně do sprch. Čechům se ale v přesilovce nedařilo dostat soupeře pod tlak a hosté i v deseti působili kompaktnějším a vyzrálejším dojmem.

Češi se trápili a trefili jen břevno

V 27. minutě se znovu zlobili na rakouského sudího Harkama, že neposoudil jako faul zákrok na Kocabase ve vápně. Pět minut nato hosté opět podnikli rychlou akci a Pavlenka jen sledoval, jak Iravul zamířil těsně mimo.

Až poté český celek, který se chystá na evropský šampionát v roce 2015 na domácí půdě, dobře zakombinoval. Masopust vystřelil z rohu vápna a Kahveciho zachránilo břevno.

Po změně stran Dovalil poslal na hřiště čerstvé Frýdka, Kalase a poté i Kadlece, k vytoužené vítězné brance to ale nevedlo. Češi sice byli aktivnější, příliš šancí si však v mrazivém počasí nevytvořili. Po listopadové remíze 1:1 se Švédskem a stejném pátečním výsledku s Ukrajinou si připsali třetí nerozhodný výsledek za sebou.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let v Plzni:

ČR - Turecko 0:0
Rozhodčí: Harkam - Witschnigg, Zangerle (všichni Rak.). ŽK: Jugas - Cagiran, Özyakup, Berber, Cörekci, Turan, Akcakin. ČK: 14. Öztürk (Tur.).

ČR: Pavlenka - Jugas, Brabec, Polom, Falta (46. Kalas) - Masopust, Jánoš, Houska, Plšek (66. Kadlec), Fantiš (46. Frýdek) - Skalák. Trenér: Dovalil.
Turecko: Kahveci - Cörekci, Özmen, Öztürk, Turan - Bassan (71. Erdogan), Iravul (61. Akcakin), Bekdemir (19. Kayaoglu), Cagiran - Kocabas (61. Berber), Özyakup (84. Demirbay). Trenér: Hacioglu.