Lvíčata začala Euro výhrou. Ukrajinu sestřelil Dočkal

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 6. 2011 22:48
ČR - Ukrajina 2:1, Španělsko - Anglie 1:1

Praha - Čeští fotbalisté do 21 let vstoupili do mistrovství Evropy úspěšně.

Ve svém úvodním utkání porazili Ukrajinu 2:1 a připsali si do skupiny B první tři body.

Obě branky Dovalilova výběru vstřelil krátce po přestávce kapitán Bořek Dočkal. V závěru sice snížil Bilij, ale Češi už vítězství udrželi.

Ve druhém utkání skupiny B remizovala Anglie se Španělskem 1:1.

Utkání Česko - Ukrajina jsme sledovali minutu po minutě
Malé Euro začalo výhrami Běloruska a Švýcarska

Úvod zápasu obstaralo oboustranné oťukávání s řadou nepřesností. Dříve se zpřesnila hra Ukrajinců, kteří měl i díky důraznému napadaní a rychlému přechodu do útoku optickou převahu.

Jako první však zahrozili Češi. Po pravém křídle utekl Čelůstka, ovšem jeho centr na nabíhajícího Pekharta ukrajinská obrana odvrátila. Soupeř oplatil stejnou mincí. K agilnímu Jarmolenkovi nejprve tak tak že neprošel nebezpečný pas Butka a o chvíli později stejného hráče povedená přihrávka tak zaskočila, že ani nezakončil.

Ve 28. minutě se opět v akci ukázal Pekhart, když sklepl na Hořavu, který z dobré pozice střílel vedle. Bezbrankový stav mohl těsně před přestávkou vinou chyby Suchého zlomit Zuzulja, ale jeho ránu zblokoval Mazuch.

Po změně stran se už skóre měnilo. Rychlou akci rozjel Morávek, Čelůstka vybídl přihrávkou do vápna Dočkala, který svou falší rozvlnil síť v ukrajinské bráně.

O sedm minut později se český kapitán prosadil podruhé. Tentokrát mu na hranici šestkáctky předložil míč Vácha a pro Dočkala nebyl problém umístit míč přesně k tyči.

Češi ve zlepšené hře ještě chvíli pokračovali, ovšem poté začali čím dál víc hrozit Ukrajinci. Jarmolenko ještě mířil vysoko nad Vaclíkovu bránu, ale po ztrátě Gecova v 88. minutě přece jen snížil Bilij. Ukrajinci byli v laufu a mohli dokonce vyrovnat, ovšem Bilij už svou gólovou trefu nezopakoval a před Zozuljou zachránil Vaclík.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let - skupina B (Viborg):

Česká republika "21" - Ukrajina "21" 2:1 (0:0)
49. a 56. Dočkal - 88. Bilij. Rozhodčí: Mažič (Srb.) - McGrath (Ir.), Koskela (Fin.). ŽK: Pekhart, Gecov, Morávek, Vácha - Zozulja. Diváci: 4500.

ČR: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Gecov - Dočkal, Hořava (46. Morávek), Vácha (90. Mareček), Kovařík (74. Hloušek) - Pekhart. Trenér: Dovalil.
Ukrajina: Kanibolickij - Butko, Rakickij, Kryvcov, Putivcev - Česnakov, Stěpanenko (54. Parcvanija) - Morozjuk (64. Bilij), Konopljanka, Jarmolenko (87. Kravec)- Zozulja. Trenér: Jakovenko.

Španělsko - Anglie 1:1 (1:0)