reklama

Lvíčata znají soupeře v baráži o Euro. Musí zdolat Řeky

Tým Jakuba Dovalila bude muset přejít přes Řecko Tým Jakuba Dovalila bude muset přejít přes Řecko autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Řekové mají silný ročník, je si vědom Dovalil

Praha - Pakliže chtějí být fotbalisté do jednadvaceti let na mistrovství Evropy, musí v říjnové baráži zdolat reprezentaci Řecka. Rozhodl o tom páteční los v dánském Herningu.

"Bylo to hodně napínavé. Zůstávali jsme pořád v osudí, šli jsme až předposlední a zbyly tam dvě možnosti - Bělorusko a Řecko. Vyšlo Řecko! Co k němu říci? Jde o velmi kvalitní tým, vždyť postoupil jako vítěz ze skupiny, kde byla Anglie a Portugalsko," citují oficiální stránky svazu kouče Jakuba Dovalila.

Čtěte také:
Pekhart se stal nejlepším střelcem kvalifikace 21´
´Lvíčata´ na závěr kvalifikace porazila Island

Evropský šampionát se uskuteční ve dnech 11. do 25. června 2011 a zároveň bude i kvalifikací pro olympijské hry. Hostit ho bude Dánsko, které má už účast (jako hostitel) předem jistou. O dalších sedmi týmech se ale má rozhodnout.

"Tento ročník mají Řekové silný, vždyť byli na mistrovství Evropy v roce 2008 u nás v Česku, hráli jsme s nimi ve skupině bez branek. Na obou stranách bude dost hráčů, kteří to pamatují. Teď začneme rychle shánět informace a kazety a pustíme se do přípravy.

První zápas se bude hrát 8. řijna v domácím prostředí, odveta je na programu o čtyři dny později. Nejspíše na Krétě.

Dovalil pak vidí šanci svého týmu pragmaticky. "Záleží, jak se podaří domácí zápas," uzavřel trenér.

Barážové dvojice
Anglie - Rumunsko
Nizozemsko - Ukrajina
Španělsko - Chorvatsko
Švýcarsko - Švédsko
Island - Skotsko
Česko - Řecko
Itálie - Bělorusko.

reklama