Lyon porazil i Bilbao, v utkání Leverkusenu se zranil Kadlec

25. 10. 2012 21:11
Lazio přišlo v poslední minutě o výhru nad Panathinaikosem.
Fotbalisté Lyonu slaví.
Fotbalisté Lyonu slaví. | Foto: Reuters

Lyon - Fotbalisté Lyonu porazili ve třetím kole základních skupin Evropské ligy Bilbao 2:1. V soutěži jsou i nadále stoprocentní a jejich náskok náskok v čele skupiny I před Spartou zůstává tříbodový.

Stejná situace je i v "plzeňské" skupině B, kde je po výhře 2:1 nad Coimbrou bez ztráty Atlético Madrid a vede o tři body před Viktorií.

V Lyonu byli v úvodu nebezpečnější hosté

V Lyonu na hřišti Stade de Gerland fanoušci v první půli příliš šancí neviděli, mírně nebezpečnější byli hosté z Bilbaa. Do vedení se však dostali krátce po poločase domácí, když se po centru Revéilléra prosadil hlavičkou kapitán López.

Svěřenci trenéra Marcela Bielsy mohli hned odpovědět, jenže střelu Susaety zastavilo břevno. Srovnání tak přišlo až v 78. minutě po pokusu Ibaie Gómeze. V závěru se střídaly šance na obou stranách a šťastnější byl Lyon, o jehož výhře rozhodl z dorážky Briand.

Atlétiku pomohl parádní trefou Emre

Atlético Madrid rozhodlo domácí duel po poločase. Ve 47. minutě se po rohovém kopu Kokeho akrobaticky prosadil Diego Costa, druhou branku přidal Emre v 68. minutě.

Španělům proto v dalším navýšení rekordního zápisu na šestnáct vyhraných utkání v evropských pohárech v řadě nezhatil ani snižující gól Cissého pět minut před koncem.

Michal Kadlec natáhl vazy v koleni

Již v deváté minutě skončil zápas na hřišti vídeňského Rapidu pro obránce Leverkusenu Michala Kadlece. Český reprezentant po souboji s Ildizem odkulhal ze hřiště už ve čtvrté minutě, po chvíli se na trávník ještě vrátil, avšak brzy musel odstoupit definitivně s podezřením na natažené vnitřní postranní vazy v koleni.

Bayer duel vyhrál jasně 4:0 a v soutěži zatím nedostal gól. Ve skupině K se dostal o skóre před Charkov, který dnes otočil zápas v Trondheimu a vyhrál 2:1. Za Rosenborg hrál až do konce i záložník Bořek Dočkal.

Dněpr vyučil také silnou Neapol

Plný počet bodů má vedle lídrů "sparťanské" a "plzeňské" skupiny už jen Dněpropetrovsk, který vyhrál doma 3:1 nad Neapolí. Brankáři vítězů Janu Laštůvkovi pokazil po faulu Ondřeje Mazucha čisté konto z penalty Cavani.

Ve druhém duelu skupiny F prodloužil Eindhoven svou domácí neporazitelnost na 22 zápasů a v jubilejním 300. duelu v evropských pohárech remizoval s AIK Stockholm 1:1.

Nedařilo se ani Laziu

Lazio, na jehož lavičce strávil celý duel útočník Libor Kozák, přišlo až v poslední minutě o výhru nad Panathinaikosem. Skupinu J římský klub nadále vede, vinou remízy 1:1 se ale nevyužil možnost odpoutat se od Mariboru, který stejným výsledkem překvapil aktuálně pátý tým anglické ligy Tottenham.

Bordeaux s Jaroslavem Plašilem podruhé za sebou nevyhrálo a remizovalo 1:1 s Marítimem. Liverpool poprvé udržel čisté konto, Machačkalu zdolal 1:0 a vystřídal ji v čele vyrovnané skupiny A.

V ní si totiž první body díky triumfu 3:1 nad Udine zapsali bernští Young Boys, jejichž bek Jan Lecjaks však nehrál.

3. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

Liverpool - Machačkala 1:0 (0:0)

Branka: 53. Downing. Rozhodčí: Nijhuis (Niz.).

Young Boys Bern - Udine 3:1 (1:0)

Branky: 4., 71. a 81. z pen. Bobadilla - 74. Coda. Rozhodčí: Turpin (Fr.).

1. Liverpool 3 2 0 1 8:6 6
2. Machačkala 3 1 1 1 3:2 4
3. Udine 3 1 1 1 5:6 4
4. Young Boys Bern 3 1 0 2 6:8 3

Skupina B:

Atlético Madrid - Coimbra 2:1 (0:0)

Branky: 48. Costa, 68. Belözoglu - 85. Cissé. Rozhodčí: Madden (Skot.).

1. Atlético Madrid 3 3 0 0 6:1 9
2. Viktoria Plzeň 3 2 0 1 5:3 6
3. Coimbra 3 0 1 2 3:6 1
4. Hapoel Tel Aviv 3 0 1 2 2:6 1

Skupina C:

AEL Limassol - Fenerbahce Istanbul 0:1 (0:0)

Branka: 72. Korkmaz. Rozhodčí: Tudor (Rum.).

Mönchengladbach - Marseille 2:0 (1:0)

Branky: 33. Daems z pen., 67. Mlapa. Rozhodčí: Gumienny (Belg.).

1. Fenerbahce Istanbul 3 2 1 0 7:4 7
2. Marseille 3 1 1 1 7:5 4
3. Mönchengladbach 3 1 1 1 4:4 4
4. AEL Limassol 3 0 1 2 1:6 1

Skupina D:

Newcastle - FC Bruggy 1:0 (0:0)

Branka: 48. Obertan. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

Marítimo - Bordeaux 1:1 (1:1)

Branky: 36. Roberge - 30. Gouffran. Rozhodčí: Kakos (Řec.).

1. Newcastle 3 2 1 0 4:0 7
2. Bordeaux 3 1 1 1 5:4 4
3. FC Bruggy 3 1 0 2 2:5 3
4. Marítimo 3 0 2 1 1:3 2

Skupina E:

Steaua Bukurešť - Molde 2:0 (1:0)

Branky: 30. Chiriches, 32. Rusescu. Rozhodčí: Duhamel (Fr.).

PSV Eindhoven - AIK Stockholm 1:1 (0:0)

Branky: 80. Lens - 61. Karikari. Rozhodčí: Aleckovič (Bosna).

Dněpropetrovsk - Neapol 3:1 (2:0)

Branky: 2. Fedeckij, 42. Matheus, 64. Giuliano - 75. Cavani z pen. Rozhodčí: Göcek (Tur.).

1. Dněpropetrovsk 3 3 0 0 8:3 9
2. PSV Eindhoven 3 1 1 1 4:3 4
3. Neapol 3 1 0 2 5:6 3
4. AIK Stockholm 3 0 1 2 3:8 1

Skupina G:

Videoton Székesfehérvár - Basilej 2:1 (2:0)

Branky: 2. vlastní Schär, 32. Caneira - 90. Schär. Rozhodčí: Zelinka (ČR).

Genk - Sporting Lisabon 2:1 (1:1)

Branky: 25. De Ceulaer, 88. Barda - 7. Schaars. Rozhodčí: Marciniak (Pol.).

1. Genk 3 2 1 0 7:3 7
2. Videoton Székesfehérvár 3 2 0 1 5:4 6
3. Basilej 3 0 2 1 3:4 2
4. Sporting Lisabon 3 0 1 2 1:5 1

Skupina H:

Rubin Kazaň - Neftči Baku 1:0 (1:0)

Branka: 16. Kasajev. Rozhodčí: Hansen (Dán.).

Inter Milán - Partizan Bělehrad 1:0 (0:0)

Branka: 88. Palacio. Rozhodčí: Liany (Izr.).

1. Inter Milán 3 2 1 0 6:3 7
2. Kazaň 3 2 1 0 5:2 7
3. Neftči Baku 3 0 1 2 1:4 1
4. Partizan Bělehrad 3 0 1 2 0:3 1

Skupina I:

Lyon - Bilbao 2:1 (0:0)

Branky: 54. López, 86. Briand - 79. Gómez. Rozhodčí: Marriner (Angl.).

1. Lyon 3 3 0 0 8:5 9
2. Sparta Praha 3 2 0 1 7:4 6
3. Hapoel Kirjat Šmona 3 0 1 2 5:8 1
4. Bilbao 3 0 1 2 3:6 1

Skupina J:

Panathinaikos Atény - Lazio Řím 1:1 (0:1)

Branky: 90. Toche - 25. vlastní Seitaridis. Rozhodčí: Gómez (Šp.).

Maribor - Tottenham 1:1 (1:0)

Branky: 42. Berič - 59. Sigurdsson. Rozhodčí: Karasev (Rus.).

1. Lazio Řím 3 1 2 0 2:1 5
2. Maribor 3 1 1 1 4:2 4
3. Tottenham 3 0 3 0 2:2 3
4. Panathinaikos Atény 3 0 2 1 2:5 2

Skupina K:

Rosenborg Trondheim - Metalist Charkov 1:2 (0:0)

Branky: 46. Elyounoussi - 81. Marlos, 89. Xavier. Rozhodčí: Benquerenca (Port.).

Rapid Vídeň - Leverkusen 0:4 (0:1)

Branky: 56. a 90.+1 Castro, 37. Wollscheid, 58. Bellarabi. Rozhodčí: Teixeira (Šp.).

1. Leverkusen 3 2 1 0 5:0 7
2. Metalist Charkov 3 2 1 0 4:1 7
3. Rosenborg Trondheim 3 1 0 2 3:4 3
4. Rapid Vídeň 3 0 0 3 1:8 0