reklama

Senzace na mistrovství Afriky. Madagaskar prošel při debutu do čtvrtfinále

Fotbalisté Madagaskaru slaví postup do čtvrtfinále Poháru afrických národů. Fotbalisté Madagaskaru slaví postup do čtvrtfinále Poháru afrických národů. autor: Reuters
Fotbalisté Madagaskaru při své premiérové účasti na mistrovství Afriky postoupili už do čtvrtfinále. V dnešním osmifinále v Alexandrii porazili debutanti po penaltovém rozstřelu Kongo, zápas skončil po prodloužení 2:2.

Madagaskar překvapil už v základní skupině, kterou i díky vítězství nad favorizovanou Nigérií vyhrál. A pohádka fotbalistů ostrovního státu neskončila ani v play off, kde dnes vyřadili dvojnásobné kontinentální šampiony Kongo. Ti si vynutili prodloužení díky gólu v 90. minutě, ale penaltový rozstřel ovládl 4:2 Madagaskar, jenž se ve čtvrtfinále střetne s vítězem zápasu Ghana - Tunisko.

Suverénně prochází turnajem Alžírsko, jež vyhrálo i čtvrtý duel na šampionátu bez inkasované branky. V osmifinále i díky gólu Rijáda Mahrize z Manchesteru City zvítězili Alžířané 3:0 nad Guineou a budou čekat na lepšího z pondělního duelu Mali - Pobřeží slonoviny.

Mistrovství Afriky ve fotbale v Egyptě - osmifinále:

Madagaskar - Kongo 2:2 po prodl. (2:2, 1:1), na pen. 4:2

Branky: 9. Amada, 77. Andriatsima - 21. Bakambu, 90. Mbemba.

Alžírsko - Guinea 3:0 (1:0)

Branky: 24. Belajli, 57. Mahriz, 82. Únas.

reklama