Maďaři si doletěli do Norska pro barážovou výhru 1:0

12. 11. 2015 23:04
Fotbalisté Maďarska udělali důležitý krok k postupu na mistrovství Evropy 2016, v prvním zápase baráže vyhráli v Norsku 1:0 gólem Lászla Kleinheislera z 25. minuty,.
Laszlo Kleinheisler a trenér Bernd Storck slaví vítězný gól Maďarska v zápase baráže o Euro 2016 v Norsku. | Foto: ČTK

Oslo - Fotbalisté Maďarska zvítězili v úvodním utkání baráže o postup na mistrovství Evropy v Norsku 1:0. Gól dal v 26. minutě debutant v národním týmu László Kleinheisler. Odveta se hraje v neděli v Budapešti, kde si domácí mohou zajistit první účast na velkém turnaji po 30 letech.

Maďarsku vychytal slibný výsledek devětatřicetiletý brankář Gábor Király, který nastoupil k jubilejnímu stému reprezentačnímu zápasu. Gólman hrající v neodmyslitelných teplácích zastavil všechny šance domácích fotbalistů, kteří kopali 16 rohů a v závěru trefili břevno.

Na druhé straně zápas rozhodl nepovedený zákrok domácího gólmana Örjana Nylanda proti Kleinheislerově střele. Záložník Székesféhérváru přitom v reprezentaci nastoupil poprvé.

V dalším programu baráže budou z českého pohledu nejdůležitější duely Ukrajiny se Slovinskem a Bosny a Hercegoviny s Irskem. Ty určí, v jakém výkonnostním koši bude figurovat národní tým při prosincovém losování základních skupin.

Svěřencům Pavla Vrby by se hodilo, kdyby Ukrajina a Bosna nepostoupily. V tom případě by čeští reprezentanti v tabulce koeficientů udrželi pozici v druhém koši. Zbývající barážovou dvojici tvoří Švédsko s Dánskem.