reklama

Mahmutovič jde do Plzně. Viktorii dal přednost před Spartou

Aidin Mahmutovič je novou posilou Viktorie Plzeň. Aidin Mahmutovič je novou posilou Viktorie Plzeň. autor: fcviktoria.cz
Bosenský útočník si ve Viktorii Plzeň údajně přijde na 300 tisíc korun měsíčně.

Praha - Aidin Mahmutovič je první zimní posilou Viktorie Plzeň. Bosenský kanonýr dnes ve Štruncových sadech absolvoval zdravotní testy a definitivně stvrdil svůj přestup z Teplic. Osmadvacetiletý fotbalista podepsal smlouvu na 3,5 roku.

V kuloárech se hovoří o částce 10 milionů korun, severočeský tým navíc získá ofenzivního záložníka Jakuba Horu. Informaci jako první přinesl deník Sport.

Mahmutovič vybíral mezi nabídkami dvou nejlepších českých klubů současnosti, přičemž Plzeň údajně nabídla rychlonohému forvardovi lepší finanční podmínky. Spekuluje se o platu ve výši 300 tisíc korun měsíčně.

„Jsme velmi rádi, že se tento transfer podařilo dotáhnout. Aidin byl v našem hledáčku dlouhou dobu, o jeho příchodu jsme jednali hned v několika přestupových obdobích. Jedná se o zkušeného fotbalistu, kterému však nechybí obrovská chuť do fotbalu a touha po velkých zápasech," uvedl v tiskové zprávě generální manažer Viktorie Adolf Šádek. 

„Jsem šťastný. Plzeň měla o mě dlouhodobý zájem, věřím, že dostanu šanci ukázat své schopnosti. Na Teplice budu vždy rád vzpomínat, ale nastal čas posunout se dál. Viktoria je nejlepším českým klubem s těmi nejvyššími ambicemi, chci pomoci tomu, aby se vysoké cíle podařilo naplnit,“ uvedl hráč.

Mahmutovič působil v Teplicích od roku 2008 a připsal si 57 branek ve 160 ligových zápasech. V posledních měsících ale ztratil pevné místo v základní sestavě a několikrát řekl, že chce odejít. Vedle Plzně prý intenzivně jednal také s pražskou Spartou.

reklama