Liberci i Jablonci stačil jeden gól, Teplice přejely Jihlavu

25. 8. 2013 18:52
Teplice si připsaly čtvrtou výhru v sezoně, když porazily Jihlavu 4:2.
Jablonec se v Olomouci trápil v koncovce, nakonec však rozhodující branku vstřelil | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Teplic jsou zkraje nové sezony Gambrinus ligy ve velké formě. To dokázali už čtvrtou výhrou, když necelý týden po sedmigólové kanonádě na Slavii rozstříleli 4:2 Jihlavu.

Dvěma góly se na výhře podílel kanonýr Aidin Mahmutovič. Celkem mají Teplice na kontě už 18 vstřelených branek, což je nejvíc z celé soutěže.

Shodným výsledkem 1:0 vyhráli oba zástupci v Evropské lize. Liberec Šuralovou trefou porazil Bohemians a Kysela v závěru zajistil tři body Jablonci na hřišti Olomouce.

Osm tisíc diváků se radovalo čtyřikrát

Vysoká výhra na Slavii dostala Teplice po dlouhých letech znovu do euforie, která přivedla na Stínadla přes osm tisíc fanoušků.

Těm však nadšení vydrželo jen deset minut, než rychlé přečíslení hostů zakončil přesně Kosak. Dobrou náladu však na stadion brzy vrátil Mahmutovič. Bosenský útočník, jenž se v této sezoně dostal vůbec poprvé do základní sestavy, nejprve využil Táborského kolmice a o šest minut později z podobné akce obrat dokonal.

Tým z Vysočiny rozhodně nehrál druhé housle, ale například při Klimentově střele zpoza vápna mu chybělo i štěstí, míč zastavilo břevno. Místo vyrovnání přišel třetí gól domácích. Krobův přímý kop se dostal k Jablonskému, který se zblízka nemohl netrefit.

To Teplicím stačilo. Hrály víc na jistotu a tak atraktivní podívané ubylo. Přesto se domácí fanoušci ještě jednou radovali. V 78. minutě našel Nivaldův centr Litsingiho a Teplice vedly 4:1. Přijatelnější podobu výsledku pak dal pět minut před koncem jihlavský Teplý.

Trenér Liberce Šilhavý nechal proti Bohemians kvůli pohárovému duelu s Udine s odpočívat několik hráčů základní sestavy, přesto si jeho tým brzy vytvořil převahu i šance.

Se 14 body patří Severočechům třetí příčka. Jihlava má čtyři body a je dvanáctá.

Z brejku rozhodl Šural

Proti Rabušicově střele těsně vedle ještě gólman Berkovec zasahovat nemusel, proti Kolárovi však už předvedl pohotový zákrok.

Kolár si zkaženou radost vynahradil krátce před přestávkou. Domácí po rohu ´klokanů´ vyrazili do rychlého brejku, který právě po Kolárově přihrávce zakončil brankou Šural.

Po změně stran nevyužil šanci na zvýšení Kováč a Pražané vycítili šanci na vyrovnání. Tu největší však Rada neproměnil, a tak Bohemians v Liberci opět nevyhráli.

Plno šancí, jeden gól

Na Hané si první větší šanci vypracovala domácí Sigma, ale Lietava si na náhradního brankáře Valšeš nepřišel. Postupem času získávali převahu na svou stranu Jablonečtí. Zlámala nejprve protáhl Piták a poté stejně jako Kopic mířil těsně vedle.

Podobně jako proti Betisu zvládli Severočeši spálil řadu šancí, další neproměněnou příležitost měl na svědomí Vaněk, jenž po Pitákově vysunutí nevyužil samostatný únik. S lobem neuspěl ani Piták a při následné dorážce hlavou překazil skórování Třešňákovi Vidlička.

V 81. minutě se Baumit přece jen dočkal. Rohový kop přiťukl Novák Kyselovi a ten hlavou rozhodnul o zaslouženém vítězství Jablonce.

Výsledky 6. kola první fotbalové ligy:

FK Teplice - Vysočina Jihlava 4:2 (3:1)
Branky: 14. a 20. Mahmutovič, 31. Jablonský, 78. Litsingi - 10. Kosak, 85. Teplý. Rozhodčí: Orel - T. Kovařík, Hock. ŽK: Matula - Jungr. Diváci: 8011.

Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Lüftner, Krob - Litsingi, Táborský, Vachoušek, Nivaldo (87. Krátký) - Mahmutovič (88. Čajič), Salami (56. Jindráček). Trenér: Ščasný.
Jihlava: Blažek - Jánoš, Tlustý, Šourek, Vaculík - Kliment, Jungr, Karlík (89. Marcin), Koloušek (79. Teplý), Kosak (46. Přeučil) - Harba. Trenér: Komňacký.

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 1:0 (1:0)
Branka: 41. Šural. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Moláček. ŽK: Hušek, Pavelka - Rada. Diváci: 5050.

Liberec: Kovář - Coufal, Kováč, Kelič, Fleišman - Hušek, Pavelka - Frýdek (87. Kušnír), Šural, Kolár (66. Delarge) - Rabušic (73. Sackey). Trenér: Šilhavý.
Bohemians: Berkovec - Růžička (79. Klavík), J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec, Rada, Hora, Jindřišek, Bartek (67. Kolář) - Ndiaye (46. M. Štochl). Trenér: Weber.

Sigma Olomouc - Baumit Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 81. Kysela. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Piták (Jablonec). Diváci: 4534.

Olomouc: Zlámal - Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek - Šindelář (73. Ordoš) - Navrátil, Karaš (65. Doležal), Pospíšil, Falta - Lietava. Trenér: Kotůlek.
Jablonec: Valeš - Čížek, Beneš, Kysela, Novák - Loučka, Vaněk - Kopic (88. Jablonský), Piták, Vošahlík (89. Zoubele) - Třešňák (71. Hubník). Trenér: Skuhravý.

1. Plzeň 6 5 1 0 17:3 16
2. Sparta 6 5 1 0 15:4 16
3. Liberec 6 5 0 1 7:6 15
4. Teplice 6 4 2 0 18:7 14
5. Jablonec 6 3 2 1 13:8 11
6. Mladá Boleslav 6 2 3 1 11:6 9