reklama

Majitel Slavie čínská firma CEFC se stala partnerem reprezentace

Podpis smlouvy mezi FAČR a CEFC. Podpis smlouvy mezi FAČR a CEFC. autor: FAČR
Čínská firma CEFC se dnes stala oficiální partnerem české fotbalové reprezentace. K podpisu smlouvy došlo před kvalifikačním zápasem proti Turecku.

Praha - Čínská finanční a energetická společnost CEFC, která je novým většinovým vlastníkem Slavie Praha, se stala partnerem fotbalové reprezentace. Firma bude do českého fotbalu investovat ročně desítky milionů korun.

"Je to velice významný moment, protože český fotbal potřebuje finančně posílit. Čína je budoucnost, je to významný signál i pro ostatní firmy," řekl předseda FAČR Miroslav Pelta po podpisu smlouvy s prezidentem CEFC Čchan Čchao-tuo, který dorazil na dnešní utkání evropské kvalifikace na Letné proti Turecku.

"Je to partner, který investuje do českého fotbalu ročně v desítkách milionů korun," dodal Pelta. Podpisu smlouvy se zúčastnil i premiér Bohuslav Sobotka.

Společnost CEFC na začátku září získala šedesát procent akcií ve fotbalové Slavii. Zbylých čtyřicet procent má miliardář a spolumajitel letecké společnosti Travel Service Jiří Šimáně. Noví majitelé získali vršovický klub od bývalého ministra dopravy Aleše Řebíčka.

CEFC investuje v Česku i do oblastí mimo sport. Vstoupila do aerolinek Travel Service, převzala podíl v Pivovarech Lobkowicz Group či mediálních firmách Médea Group a Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa.

reklama