Manchester City a Arsenal postoupily do semifinále Anglického poháru

Aktualizováno 11. 3. 2017 20:32
Citizens zvítězili v Middlesbrough 2:0, trefili se David Silva a Sergio Agüero.
Radost Sergia Agüera a jeho spoluhráčů.
Radost Sergia Agüera a jeho spoluhráčů. | Foto: Reuters

Londýn - Semifinalisty Anglického poháru se stali fotbalisté Manchesteru City a Arsenalu. "Citizens" vyhráli na hřišti Middlesbrough 2:0 po gólech Davida Silvy a Sergia Agüera. Třetí tým Premier League zápas jasně ovládl a prodloužil sérii bez porážky na 11 soutěžních utkání. Naopak Middlesbrough potřetí v řadě prohrálo bez vstřelené branky. Arsenal s Petrem Čechem v brance potvrdil roli favorita proti Lincolnu City z páté ligy a zvítězil jasně 5:0.

Manchester otevřel skóre duelu s Middlesbrough už ve třetí minutě, když se po Zabaletově centru a Sterlingově teči prosadil Silva. V této sezoně se podílel na třech brankách "Citizens" v poháru: dva góly dal a na jeden přihrál.

V druhém dějství "Citizens" ještě přidali na intenzitě a dočkali se pojištění postupu. Agüero nejprve v 52. minutě trefil tyč, o čtvrt hodiny později už ale mířil přesně. V 76. minutě byl blízko snížení Fabio, hlavičkou už dokonce překonal gólmana Brava, za ním ale stihl zasáhnout stoper hostů Stones.

Arsenal měl proti Lincolnu podle očekávání od začátku více ze hry, v 28. minutě ale musel zasáhnout také Čech, který vytěsnil Arnoldovu střelu. Jinak útočili "Kanonýři" a v nastavení první půle šli do vedení zásluhou Walcotta, jenž vstřelil 12. gól za Arsenal v Anglickém poháru, čímž dorovnal legendu londýnského klubu Iana Wrighta.

Po změně stran domácí naprosto dominovali a přidali další čtyři góly. Trefili se Giroud, Sánchez, Ramsey a vlastní branku si dal Waterfall. Arsenal tak povedeným způsobem oslavil jubilejní 300. soutěžní zápas na stadionu Emirates.

Anglický fotbalový pohár - čtvrtfinále:

Middlesbrough - Manchester City 0:2 (0:1)

Branky: 3. Silva, 67. Agüero.

Arsenal - Lincoln City (V) 5:0 (1:0)

Branky: 45.+1 Walcott, 53. Giroud, 58. vlastní Waterfall, 72. Sánchez, 75. Ramsey.