Manchester City neobhájí Ligový pohár, prohrál s Newcastlem

29. 10. 2014 23:35
Citizens navíc už v osmé minutě přišli o Davida Silvu, který opusil hřiště se zraněným kolenem.
Fanoušci Manchesteru City obhajobu Ligového poháru slavit nebudou.
Fanoušci Manchesteru City obhajobu Ligového poháru slavit nebudou. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City neobhájí prvenství v Ligovém poháru. V osmifinále dnes prohráli na domácím hřišti s Newcastlem 0:2 a porážka pro anglického mistra znamená nejen vyřazení ze soutěže, ale i nevydařenou generálku na nedělní prestižní derby s United.

Navíc přišli o jednoho z klíčových hráčů Davida Silvu, který už v osmé minutě opustil hřiště se zraněným kolenem.

V té době už domácí prohrávali po gólu osmnáctiletého Rolanda Aaronse, čtvrt hodiny před koncem obhájce trofeje dorazil Moussa Sissoko.

Manchester City nedokázal vyhrát už třetí zápas za sebou ve třech různých soutěžích - nejprve v Lize mistrů remizoval na hřišti CSKA Moskva 2:2, v Premier League pak prohrál 1:2 na stadionu West Hamu. Naopak Newcastle navázal na předchozí ligové výhry nad Leicesterem (1:0) a na hřišti Tottenhamu (2:1).