Manchester City poprvé prohrál, nestačil na Chelsea

12. 12. 2011 23:15
Chelsea - Manchester City 2:1 (1:1)
Je konec. John Terry, Frank Lampard a Ashley Cole si padli do náručí.
Je konec. John Terry, Frank Lampard a Ashley Cole si padli do náručí. | Foto: Jaroslav Šindelář

Londýn - Fotbalisté londýnské Chelsea ve šlágru 15. kola Premier League porazili doma na Stamford Bridge Manchester City 2:1.

Vedoucímu týmu ligy tak uštědřili vůbec první porážku v letošním ročníku soutěže. Blues dokázali otočit nepříznivý výsledek, protože již od druhé minuty prohrávali 0:1.

Sergio Agüero vymyslel perfektní přihrávku pro Maria Balotelliho, kontroverzní útočník chladnokrevně obešel brankáře Petra Čecha a zakončil do prázdné branky.

VIDEO Famózní volej van Persieho? Prý jen náhoda
Rooney s Nanim sestřelili Wolves, uspěl i Arsenal

Chelsea vyrovnala po půlhodině hry. Volej se povedl portugalskému záložníkovu Raulu Meirelesovi.

Nejdůležitější chvíle zápasu ale přišla v 58. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen francouzský bek Manchesteru City Clichy. Chelsea totiž v závěru dokázala přesilovku využít. Lescott zahrál ve vápně rukou a střídající Frank Lampard penaltu proměnil.

Svěřenci kouče Villase-Boase se tak prokousali na třetí místo tabulky.

Anglická fotbalová liga - 15. kolo:

Chelsea - Manchester City 2:1 (34. Meireles, 83. Lampard z pen. - 2. Balotelli).