Citizens i Arsenal pouze remizovali, Čech v derby s Tottenhamem zářil

Aktualizováno 8. 11. 2015 19:05
Fotbalisté Manchesteru City remizovali v anglické lize 0:0 na hřišti Aston Villy, jejich zaváhání ale nedokázali využít hráči Arsenalu, kteří taktéž jen remizovali (1:1) v londýnském derby s Tottenhamem.
Kieran Gibbs slaví vyrovnávací branku do sítě Tottenhamu.
Kieran Gibbs slaví vyrovnávací branku do sítě Tottenhamu. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City remizovali v anglické lize 0:0 na hřišti Aston Villy, přesto zůstali na čele Premier League, jelikož body za nerozhodný výsledek ztratili také hráči Arsenalu v derby s Tottenhamem (1:1).

Zápas Arsenal vs. Tottenham jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

První poločas šance nenabídl

Severolondýnské derby začalo v obrovském tempu, dlouho ale chyběly šance. První gólovku si vypracovali hosté a z té hned ve 32. minutě udeřil kanonýr Kane, který po krásném pasu Roseho tváří v tvář Čechovi nezaváhal.

Domácí až do konce první půle nevyslali na Llorise přímou střelu, po změně stran se ale místy hrál strhující fotbal. A v něm si postupně vytvořili drtivý tlak "Gunners". Nejdříve ale museli přežít dvě velké šance Eriksena a jednu Kanea, proti kterým se zaskvěl Čech.

Domácí po změně stran z tlaku vyrovnali

Na druhé ale opláceli stejnou mincí Campbell a Giroud, který potvrzoval pověst skvělého hlavičkáře. Bohužel ne i tu o špičkovém střelci, když své šance pálil. Především ta po rohovém kopu v 60. minutě měla skončit gólem, francouzský útočník hlavičkoval v ideální pozici na malém vápně úplně osamocený.

Jak na Llorise mu i spoluhráčům musel ukázat až střídající Gibbs, který při druhém kontaktu s míčem dokázal dostat do sítě desátou gólovou přihrávku Özila v této ligové sezoně. Když poté opět selhal v koncovce Giroud, skončilo londýnské derby zaslouženou remízou.

Villans dokázali favoritovi odolat

Aston Villa odehrála první zápas pod francouzským manažerem Rémim Gardem a ukončili sérii sedmi porážek v řadě. Přesto birminghamský celek zůstal poslední s pětibodovou ztrátou na nesestupovou 17. pozici.

Kouč "Citizens" Manuel Pellegrini musel už ve 25. minutě vystřídat zraněného Bonyho, který v poslední době dostával šanci při absenci Agüera. Vážnějších příležitostí k vidění v prvním poločase příliš nebylo, po změně stran ale přidali hosté na aktivitě. Přesto gólmana Guzana nedokázali překonat, v závěru navíc Fernando nastřelil břevno.

Aston Villa ani jednou přímo neohrozila gólmana Harta a v šesti z posledních osmi vzájemných ligových zápasů nevstřelila branku.

Německý kouč Jürgen Klopp poprvé s Liverpoolem nebodoval. Jeho svěřenci podlehli Crystal Palace 1:2, rozhodující branku dal v 82. minutě stoper Dann. "Reds" tak ukončili sérii šesti ligových zápasů bez prohry, Crystal Palace se poprvé po třech zápasech radoval ze tří bodů.

Anglická fotbalová liga - 12. kolo:

Aston Villa - Manchester City 0:0, Arsenal - Tottenham 1:1 (77. Gibbs - 32. Kane), Liverpool - Crystal Palace 1:2 (42. Coutinho - 21. Bolasie, 82. Dann).