Manchester City prohrál, Tottenham toho ale nevyužil

7. 5. 2011 21:00
Everton - Man City 2:1, Tottenham - Blackpool 1:1

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City neudrželi v anglické lize s Evertonem vedení a po prohře 1:2 si zkomplikovali boj o čtvrté místo, které znamená účast v předkole Ligy mistrů.

Svěřenci trenéra Roberta Manciniho mají tři zápasy před koncem soutěže šestibodový náskok Tottenham, který ztráty Tottenhamu příliš nevyužil, když ve večerním utkání až v závěru vyrovnal na 1:1 se zachraňujícím se Blackpoolem.

Smát se tak může šestý Liverpool, který na Tottenham ztrácí bod, ale v pondělí dohrává kolo na hřišti Fulhamu. Manchester a Tottenham zase ve středu čeká vzájemný zápas v dohrávce 33. kola.

Manchester United podlehl Arsenalu a vede jen o 3 body
Fotbalisté londýnských QPR se vracejí do Premier League

Manchester City začal na liverpoolském Goodison Parku dobře a ve 28. minutě mu zajistil vedení záložník Yaya Touré z Pobřeží slonoviny.

Tottenham vydoloval alespoň bod v 89. minutě

Domácí však zápas otočili během sedmi minut druhé půle díky francouzskému obránci Sylvainu Distinovi a záložníkovi Leonu Osmanovi.

Everton tak potvrdil, že se mu proti "Citizens" daří, a posedmé z posledních osmi utkání nad manchesterským klubem zvítězil. Stejným výsledkem skončil i prosincový vzájemný duel.

Tottenham nevyužil zaváhání Manchesteru a proti Blackpoolu mu zachránil remízu až minutu před koncem Jermain Defoe. Pětadvacetiletý útočník oslavil dvoustý ligový start v dresu "Kohoutů" teprve čtvrtým gólem v této sezoně Premier League.

Skóre otevřel v 76. minutě z penalty hostující záložník Charlie Adam, kterého jen minutu před tím ze stejné standardní situace vychytal domácí brankář Heurelho Gomes.

Londýnský celek se dál trápí a z posledních dvanácti soutěžních utkání jen jednou vyhrál. Blackpool čeká na vítězství už devět zápasů a zůstává v ohrožení sestupem.

West Ham je po remíze s Blackburnem k záchraně dál

Poslední West Ham United nezvládl domácí záchranářský souboj s Blackburnem a po remíze 1:1 se mu vzdálila záchrana v Premier League.

Hosty poslal do vedení už ve 12. minutě útočník Jason Roberts, alespoň remízu zajistil "Kladivářům" dvanáct minut před koncem německý záložník Thomas Hitzlsperger.

West Ham s Radoslavem Kováčem na lavičce přerušil pětizápasovou sérii bez bodu a k záchraně mu chybí tři body.

Aston Villa - Wigan 1:1 (17. A. Young - 10. N'Zogbia), Bolton - Sunderland 1:2 (87. Klasnič - 45+1. Zenden, 90.+3 vlastní Knight), Everton - Manchester City 2:1 (65. Distin, 72. Osman - 28. Y. Touré), Newcastle - Birmingham 2:1 (36. Ameobi z pen., 43. S. Taylor - 45. Bowyer), West Ham United - Blackburn 1:1 (78. Hitzlsperger - 12. Roberts), Tottenham - Blackpool 1:1 (89. Defoe - 76. Adam z pen.).

1. Manchester United 35 21 10 4 71:33 73
2. Chelsea 35 21 7 7 66:28 70
3. Arsenal 35 19 10 6 68:36 67
4. Manchester City 35 18 8 9 54:33 62
5. Tottenham 35 14 14 7 51:44 56
6. Liverpool 35 16 7 12 54:39 55
7. Everton 36 12 15 9 50:44 51
8. Bolton 36 12 10 14 49:50 46