Manchester City zůstává v čele, Leicester totiž remizoval s United

28. 11. 2015 18:26
Citizens si připsali teprve první listopadovu výhru v lize. Odnesl to Southhampton. City se dostalo do čela ligy, protože Leicester doma pouze remizoval s Manchesterem United.
Jamie Vardy střílí v lize branky nepřetržitě od konce srpna
Jamie Vardy střílí v lize branky nepřetržitě od konce srpna | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City poprvé v listopadu v anglické lize zvítězili. Southampton porazili 3:1 a vyhoupli se do čela tabulky. Na prvním místě se udrželi, protože zápas mezi Leicesterem a Manchesterem United skončil remízou 1:1. Po jedenácté v řadě se prosadil Jamie Vardy, čímž překonal rekord Ruuda van Nisterloje. Everton v závěru přišel o vedení v Bournemouthu a remizoval 3:3.

Vardyho střelecká série začala ještě v srpnu

Vardy začal sérii 29. srpna na hřišti Bournemouthu (1:1) a dnes mohl rekordní zápis slavit v 24. minutě, když se prosadil po Fuchsově přihrávce. V těchto jedenácti zápasech dal anglický reprezentant celkem 13 branek. "Je to neuvěřitelné. Nemyslím si, že bych to mohl někdy zopakovat. Celý týden jsem se snažil si to nepřipouštět a jen se koncentrovat na zápas s Manchesterem," uvedl Vardy.

Dosavadní rekordman Van Nistelrooij držel sérii v dresu United v roce 2003 během dvou ročníků. Právě bývalý nizozemský útočník na twitteru Vardymu poblahopřál: "Dobrá práce! Jsi teď jednička a zasloužil sis to."

"Rudí ďáblové" ale dokázali v závěru poločasu vyrovnat, první gól za United po příchodu z Bayernu Mnichov vstřelil Schweinsteiger. Stal se prvním německým fotbalistou, který se za celek z Manchesteru prosadil. Krátce po změně stran mohl přidat druhou branku, jeho hlavičku ale zneškodnil Schmeichel. V 66. minutě mohl naopak za domácí skórovat Ulloa, výborným zákrokem se ale prezentoval gólman Manchesteru De Gea.

Citizens chyběli Hart s Kompanym

"Citizens" sice nastoupili k zápasu se Southamptonem bez zraněných Harta, Kompanyho či Mangaly, přesto už po dvaceti minutách vedli 2:0. Nejprve po Sterlingově přihrávce otevřel skóre belgický reprezentant De Bruyne, na nějž navázal první brankou v dresu Manchesteru City Delph. Kontaktní gól mohl vstřelit Van Dijk, trefil však břevno.

Krátce po změně stran snížil Long, který nastoupil na hrotu útoku Southamptonu kvůli zranění Pellého. City v tomto ročníku při absenci stopera Kompanyho pokaždé inkasovalo. Uklidňující branku pro domácí vstřelil po centru De Bruyneho levou nohou Kolarov.

Everton ztratil vítězství v závěru

Fotbalisté Evertonu se v Bournemouthu poprvé v sezoně prosadili po standardní situaci, když Barkleyho rohový kop zužitkoval Funes Mori. Argentinský obránce vstřelil premiérový gól za liverpoolský celek, do kterého v létě přišel z River Plate. Nováček inkasoval v prvním dějství ještě jednou, formu potvrdil útočník Lukaku, jenž v posledních osmi zápasech zaznamenal stejný počet gólů.

Už to vypadalo, že Everton výhru bez problémů pohlídá, závěr byl ale velmi hektický. Střídající Smith nejprve snížil na 1:2 a v 87. minutě vyrovnal záložník Stanislas. Everton se v páté minutě nastavení dostal znovu do vedení zásluhou Barkleyho, přesto na tříbodový zisk nedosáhl. Tři minuty nato totiž znovu dokázal srovnat tentokrát na konečných 3:3 Stanislas.

Aston Villa prohrála 2:3 s Watfordem a vyrovnala klubový rekord, když v třinácti zápasech v řadě nedokázala zvítězit. Jedinou výhru v tomto ročníku si připsala v úvodním kole na hřišti Bournemouthu (1:0). Birminghamský celek je v tabulce poslední s pouhými pěti body, na nesestupovou 17. pozici jich ztrácí sedm.

Trenér Crystal Palace Alan Pardew oslavil 100. výhru v Premier League. Jeho tým deklasoval 5:1 Newcastle, ve kterém kouč působil v letech 2010 až 2015.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:

Aston Villa - Watford 2:3 (41. Richards, 89. Ayew - 17. Ighalo, 69. vlastní Hutton, 85. Deeney), Bournemouth - Everton 3:3 (87. a 90.+7 Stanislas, 79. Smith - 25. Funes Mori, 36. Lukaku, 90.+5 Barkley), Crystal Palace - Newcastle 5:1 (14. a 90.+3 McArthur, 17. a 47. Bolasie, 41. Zaha - 10. Cissé), Manchester City - Southampton 3:1 (9. De Bruyne, 20. Delph, 69. Kolarov - 49. Long), Sunderland - Stoke 2:0 (82. Van Aanholt, 84. Watmore), Leicester - Manchester United 1:1 (24. Vardy - 45+1. Schweinsteiger).