Manchester City smetl QPR 6:0 a poslal je do druhé ligy

10. 5. 2015 16:53
Sergio Agüero oslavuje jednu ze svých tří branek do sítě Rangers.
Sergio Agüero oslavuje jednu ze svých tří branek do sítě Rangers. | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Manchesteru City i díky hattricku Sergia Agüera deklasovali Queens Park Rangers 6:0 a odsoudili je k sestupu z anglické ligy. Argentinský útočník dal v této sezoně už 25 branek.

Loňští šampioni zvítězili počtvrté za sebou a mají na druhém místě náskok tří bodů na Arsenal, který má ale dva zápasy k dobru. Queens Park vydržel v nejvyšší soutěži stejně jako Burnley pouze jednu sezonu.

Chelsea remizovala s Liverpoolem 1:1, gólman londýnského klubu Petr Čech nebyl ani na lavičce.

Manchesteru se povedl start utkání, už ve čtvrté minutě otevřel skóre Agüero, když s míčem proběhl obranou hostů a pohotově překonal vybíhajícího brankáře Greena. V 32. minutě navýšil náskok z povedeného přímého kopu Kolarov.

Hosté výjimečně zahrozili o několik minut později, Fer však trefil břevno a Zamorovu dorážku zneškodnil gólman Hart. Po přestávce znovu úřadoval Agüero. Nejprve zužitkoval rychlý protiútok a následně proměnil penaltu. Další branky přidali Milner a Silva.

Chelsea, která si v minulém kole zajistila titul, se do vedení proti Liverpoolu dostala už v šesté minutě, když se po Fábregasově rohovém kopu hlavou prosadil kapitán Terry. Španělský záložník si připsal už 18. asistenci v sezoně.

Pozadu nezůstal ani kapitán na druhé straně, Gerrard se na konci poločasu trefil také hlavou a vyrovnal. Skóre už se nezměnilo, Chelsea neprohrála v 16. ligovém zápase za sebou.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Manchester City - QPR 6:0 (4., 50. a 65. z pen. Agüero, 32. Kolarov, 70. Milner, 87. Silva), Chelsea - Liverpool 1:1 (6. Terry - 44. Gerrard).

1. Chelsea 36 25 9 2 70:28 84
2. Manchester City 36 22 7 7 77:36 73
3. Arsenal 34 21 7 6 66:33 70
4. Manchester United 36 20 8 8 61:36 68
5. Liverpool 36 18 8 10 50:39 62
6. Tottenham 36 17 7 12 55:53 58
7. Southampton 36 17 6 13 48:30 57
8. Swansea 35 15 8 12 43:44 53