Manchester City zdolal poslední Sheffield, Arsenal pouze remizoval s United

30. 1. 2021 21:03
Fotbalistům Manchesteru City se nadále daří, v 21. kole anglické ligy doma zdolali poslední Sheffield 1:0.
lkay Gündogan s Philem Fodenem
lkay Gündogan s Philem Fodenem | Foto: Reuters

Fotbalistům Manchesteru City se nadále daří. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly ve 21. kole anglické ligy doma zdolali poslední Sheffield 1:0, vyhráli dvanácté soutěžní utkání za sebou a vedou neúplnou tabulku o tři body před městským rivalem United. Druhý tým Premier League, který odehrál o jeden zápas víc než "Citizens", remizoval bez branek na stadionu Arsenalu.

City poslal do vedení v deváté minutě Gabriel Jesus, jenž zblízka zakončil akci Ferrana Torrese a zaznamenal první ligovou branku od listopadu. Domácí favorité sice pojistku nepřidali, ale jinak dominovali a bez větších problémů popáté v řadě udrželi v domácí soutěži čisté konto. Sheffield nenavázal na středeční senzační triumf 2:1 nad Manchesterem United a zůstává na dně tabulky s pouhými osmi body.

Arsenal měl nejblíže k vítěznému gólu, ale Alexandre Lacazette v 56. minutě trefil z přímého kopu břevno. V závěru hostující Edinson Cavani ve velké šanci těsně minul. United přes třetí bodovou ztrátu z posledních čtyři kol stanovili nový klubový rekord, když venku neprohráli v 18. ligovém utkání za sebou. "Kanonýři" protáhli sérii bez porážky na sedm duelů a jsou osmí.

Newcastle porazil Everton na jeho hřišti 2:0 a zvítězil poprvé po 11 soutěžních zápasech. Oba góly vstřelil útočník Callum Wilson. Hosté se poprvé prosadili v 73. minutě díky Wilsonově hlavičce z rohu. Letní posila z Bournemouthu přidala pojistku ve třetí minutě nastavení po brejku. Osmadvacetiletý Wilson si v sezoně Premier League polepšil na deset branek. Newcastle, který uspěl po sérii pěti ligových porážek, je v neúplné tabulce šestnáctý. Evertonu patří sedmé místo.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo: Everton - Newcastle 0:2 (73. a 90.+3 Wilson), Crystal Palace - Wolverhampton 1:0 (60. Eze), Manchester City - Sheffield United 1:0 (9. Gabriel Jesus), West Bromwich - Fulham 2:2 (47. Bartley, 66. Pereira - 10. De Cordova-Reid, 77. Cavaleiro), Arsenal - Manchester United 0:0, Southampton - Aston Villa 0:1 (41. Barkley).

1. Manchester City 20 13 5 2 37:13 44
2. Manchester United 21 12 5 4 37:27 41
3. Leicester 20 12 3 5 36:22 39
4. Liverpool 20 10 7 3 40:23 37
5. West Ham United 20 10 5 5 30:24 35
6. Tottenham 19 9 6 4 34:20 33
7. Everton 19 10 3 6 29:24 33
8. Aston Villa 19 10 2 7 34:21 32