Manchester má první výhru. Čech zachránil Chelsea

25. 8. 2008 22:57
Portsmouth - Manchester United 1:0
Petr Čech podržel Chelsea ve Wiganu
Petr Čech podržel Chelsea ve Wiganu | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United vybojovali v pondělní dohrávce druhého kola Premier League první výhru v sezoně, když vyhráli v Portsmouthu těsně 1:0.

Po remíze s Newcastlem tak má na svém kontě tým kouče Alexe Fergusona čtyři body. Portsmouth, jemuž chyběl zraněný Chorvat Kranjčar, nepřerušil dlouhou sérii bez vstřeleného gólu a po debaklu na Stamford Bridge musí spolknout další porážku.

Manchester, jemuž chyběla řada hráčů včetně Carricka, Giggse, Sahy a Ronalda, byl zejména v prvním poločase lepším týmem a převahu zužitkoval po akci Teveze a Evry přesnou dorážkou Flatcher. Po přestávce skóroval po pasu od O'Shea Rooney, ale sudí zřejmě mylně branku pro ofsajd neuznali.

Čech udržel výhru

V neděli pomohl český reprezentační brankář Petr Čech skvělým výkonem k hubené výhře fotbalistů Chelsea ve Wiganu 1:0 a zároveň i k udržení první příčky po dvou kolech Premier League.

Po vysoké výhře nad Portsmouthem z prvního kola se i v neděli odpoledne dostali svěřenci trenéra Scolariho rychle do vedení.

Deco skóroval také ve druhém zápase v novém dresu, tentokrát otevřel skóre parádní trefou z přímého kopu už ve čtvrté minutě.

Domácí však inkasovaná branka spíše povzbudila a Petr Čech se měl v brance co otáčet, aby náskok udržel. Zlobil jej zejména Palacios.

Nejvíce se blýskl plzeňský rodák v samém závěru, když pohotovým zákrokem vyrazil pokus Kapoa. Čech je tak po 180 minutách v této sezoně Premier League zatím neprůstřelný.

Arsenal ztratil všechny body

V sobotních zápasech o sobě dal vědět český fotbalista Roman Bednář. Připsal si první zásah ve slavné Premier League, ale z penalty korigoval pouze porážku West Bromwich Albion s Evertonem.

Nedařilo se ani londýnskému Arsenalu. Jeden z kandidátů na titul podlehl Fulhamu, když na jeho hřišti nedokázal vstřelit jedinou branku. V sestavě "kanonýrů" stále ještě chyběl zraněný kapitán české reprezentace Tomáš Rosický.

Roman Bednář se v sobotu radoval z první branky v Premier League
Roman Bednář se v sobotu radoval z první branky v Premier League | Foto: West Bromwich Albion

Nedobrý vstup do sezony potvrdil Tottenham, který po prohře na hřišti Middlesbrough podlehl doma také Sunderlandu.

Svěřenci Roye Keana vedli na White Hart Lane zásluhou Richardsona od 55. minuty, domácí Jenas pak sice skóre vyrovnal, ale poslední slovo patřilo střídajícímu Cissému, který zajistil hostům tři body.

Fantastický obrat zápasu se podařil Liverpoolu. Účastníka Ligy mistrů překvapilo Middlesbrough, které hrálo s "Reds" vyrovnanou partii a dvacet minut před koncem zápasu šlo po brance Egypťana Mida do vedení.

Pak se ale děly věci. Nejdříve v 85. minutě vyrovnal Jamie Carragher a v nastavení pak obrat dokonal nádhernou ranou kapitán Gerrard.

Nováček z West Bromwiche přivítal doma Everton a Roman Bednář zahájil zápas znovu na lavičce náhradníků.

Na hřiště se dostal až dvacet minut před koncem za nepříznivého stavu 0:1. O chvíli později zvýšil na dvoubrankový rozdíl Yakubu, a tak první letošní branka českého útočníka už nemohla nic změnit na porážce domácích.