Red Spo
10. 8. 2008 20:46
Manchester United - Portsmouth 0:0 na penalty 3:1

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United dokázali v nedělních odpoledních hodinách obhájit prestižní anglický Superpohár.

Na londýnském stadionu Wembley přetlačili po bezbrankovém utkání Portsmouth 3:1 na penalty a připsali si tak historicky třináctý triumf v této soutěži.

Sir Alex Ferguson sice nemohl v utkání počítat s dvojicí Ronaldo - Rooney, ovšem i tak byli jeho svěřenci po celý zápas aktivnějším týmem.

V prvním poločase na sebe upozorňoval zejména Darren Fletcher, který se ocitl ve dvou nadějných šancích. Síť za brankářem Jamesem však ani jednou rozvlnit nedokázal.

Podobně si po přestávce vedl i argentinský útočník Carlos Tevez, jehož skvělou střelu dvacet minut před koncem zneškodnil pohotovým zákrokem opět anglický reprezentant.

V následném penaltovém rozstřelu však už James tak úspěšný nebyl a nedokázal zneškodnit ani jeden pokutový kop. Naopak na straně Portsmouthu selhala hned trojice střelců, jmenovitě Diarra, Mvuemba a také Johnson