17. 5. 2009 20:11
Manchester United - Arsenal 0:0
Radost Manchesteru United
Radost Manchesteru United | Foto: Václav Rojík

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United dovršili zlatý hattrick a potřetí za sebou vyhráli anglickou Premier League.

Poslední bod chybějící k mistrovským oslavám vybojovali v sobotu před vlastními fanoušky ve 37. kole po remíze 0:0 s Arsenalem, který už na své čtvrté příčce v tabulce nemohl nic změnit.

Trenér United Alex Ferguson, který už slaví na Old Trafford jedenáctý titul, oproti středečnímu duelu s Wiganem udělal v sestavě tři změny.

Ferguson: S Arsenalem na remízu hrát nebudeme
Wenger se zlobí na fanoušky. Manchester má lepší, říká

Carlos Tevez se tentokrát objevil v základní sestavě, zatímco posila za miliardu korun Dimitar Berbatov  zůstal jen na lavičce. Darren Fletcher a Ryanem Giggsem v sobotu nahradili Andersona s Paulem Scholesem. Zraněný Rio Ferdinand usedl do hlediště po bok olympijského šampiona Usaina Bolta.

Arsenal se chtěl především rehabilitovat po vysoké porážce od Chelsea 1:4.

A tentokrát s týmem "silné čtyřky" držel krok. Po čtvrt hodině dokonce mohl jít na Old Trafford do vedení.

Obránce O´Shea zaspal při bránění. Fabregasova parádní diagonální přihrávka našla hlavu Van Persieho, jenž však přestřelil. Mimo vzápětí mířil na druhé straně  Rooney.

Van der Sar pojistil oslavy

United zůstávali trochu za očekáváním a k ohrožení branky se opět dostali až před přestávkou, kdy po Rooneyho pasu pálil Giggs, jenže střela mu nesedla.

V závěru první půle ještě zahrozil před domácí brankou Nasri, ale ani jeho střela se po Aršavinově rohu nevešla mezi tři tyče.

Ani po přestávce moc šancí k vidění nebylo a pohledná hra z první půle spíše upadala.

Tevezův důrazný průnik vytěsnil mimo šestnáctku s trochou štěstí gólman Fabianski.

Dvacet minut před koncem skončil po spolupráci Ronalda s Parkem míč v brance hostů, ale sudí pískal ofsajd.

Chvíli na to Ronaldo pěknou střelou těsně minul horní růžek branky Arsenalu. Oslavy Manchesteru ještě mohl zastavit Fabregas, jehož střelu z úhlu k tyči kryl brankář Van der Saar.

Manchester kráčel za titulem a při závěrečném taktickém střídání mával fanouškům Carlos Tevez, jenž se po sezoně s Old Trafford s největší pravděpodobností rozloučí.

Čtěte více: Tevez odmítl miliardu od Realu. Peníze prý neřeší

Kováč dal první gól. West Bromwich sestupuje

Velký okamžik prožil v sobotu záložník West Hamu Radoslav Kováč, jenž v pětadvacáté minutě zápasu v Evertonu parádní dalekonosnou střelou vedení.

Jenže radost mu zkazila konečná porážka 1:3. Klíčovým momentem zápasu se ukázal být moment z konce první půle, kdy Tomkinson fauloval v šestnátce a následovala červená karta a pochopitelně penalta.

Tu proměnil Saha, jenž ve druhé půli řídil obrat na konečných 3:1, který znamená pro West Ham konec nadějí na postup do Evropské ligy z Premier League.

Pádu do druhé ligy se v sobotu výrazně přiblížilo po remíze s Aston Villou Middlesbrough. V kritické situaci zůstává po porážce od Fulhamu také Newcastle.

S anglickou nejvyšší soutěží se pak už definitivně loučí West Bromwich Albion, který v neděli podlehl na domácím hřišti  Liverpoolu 0:2.

Ligový nováček sice doplatil v utkání na individuální chyby a špatnou střeleckou produktivitu, přesto byl však po zápase odměněn potleskem ve stoje.

Těchto "ovací" si ale nemohl užít útočník Roman Bednář, jenž byl přistižen při nákupu drog a vedení ho prozatím vyřadilo z kádru.

V posledním nedělním zápase pak uspěla i Chelsea s Petrem Čechem, která zdolala bez výrazných komplikací Blackburn 2:0