reklama

Manchester trápí rozhodčí. Neville: Ať nás píská elita

Gary Neville Gary Neville autor: Reuters
Nezkušení sudí prý kazí fotbal

Manchester - Mistra anglické Premier League Manchester United dál trápí problém ligových rozhodčích.

Po několika kritických výrocích na adresu sudích od trenéra Alexe Fergusona se ke stížnostem přidal i kapitán klubu Gary Neville.

"Rozhodčí to v poslední době nemají lehké, ale jejich rozhodování v důležitých zápasech momentálně není moc dobré. Nikdo nepopírá, že je těžké být rozhodčí, ale měli by to být profesionálové," prohlásil Neville. 

Čtěte také:

Trest: Ferguson na kritiku doplatil, nesmí na lavičku
Ferguson po prohře zuří: Zase nás poškodil rozhodčí

Manchester si v poslední době stěžoval na výroky sudích několikrát, především po zápasech s Liverpoolem a Chelsea, kde podle něj sudí zapříčinili prohru United v obou utkáních.

Za kritiku sudích byl pak potrestán trenér Ferguson, jenž po remizovém utkání se Sunderlandem o sudím Wileym prohlásil, že nemá dostatečnou fyzickou kondici. Od FA za to kouč dostal pokutu a zákaz trénování ve dvou následujících zápasech.

Neville navrhuje zavést elitní skupinu rozhodčích

Gary Neville ovšem současně s kritikou nabízí i návrh, jak podle něj problematickou situaci rozhodčích v Premier League řešit.

LDU Quito - Manchester: Ferguson Sir Alex Ferguson v následujících dvou zápasech (proti Evertonu a Portsmouthu) nesmí na lavičku. Foto: Reuters

Podle čtyřiatřicetiletého beka by nejdůležitější zápasy v ročníku měla pískat skupina elitních rozhodčí, kteří budou mít dostatečné zkušenosti.

"Rozhodčí by neměli ve velkých zápasech sbírat zkušenosti. Měli by si (pískání takového zápasu) zasloužit. Nejlepší hráči hrají za nejlepší kluby, nejlepší komentátoři komentují nejlepší zápasy. Tak by to mělo být i s rozhodčími," prohlašuje Neville.

Za příklad Anglické fotbalové asociaci dává evropské poháry, kde podobný princip funguje.

"Velké zápasy by měli pískat nejlepší rozhodčí. Italský sudí Pierlugi Collina rozhodoval nejdůležitější zápasy v Lize mistrů, protože jen zřídkakdy chyboval," prohlašuje pravý obránce United.

"Podobně by se to mělo zavést v Anglii. Nechat důležité zápasy pískat jen několik elitních rozhodčí, místo toho, abychom všem rozhodčím umožňovali sbírat zkušenosti," dodal kapitán Manchesteru.

reklama