Šlágr Chelsea s Citizens bez vítěze, United vyhráli

Aktualizováno 31. 1. 2015 21:42
Fotbalisté Chelsea ve šlágru 23. kola anglické ligy nevyužili šanci výrazně se přiblížit mistrovskému titulu, když se svým největším soupeřem Manchesterem City doma remizovali 1:1.
Frank Lampard a John Terry, z těchto legend Chelsea už hraje za tým Blues už jen jedna | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea ve šlágru 23. kola anglické ligy nevyužili šanci výrazně se přiblížit mistrovskému titulu, když se svým největším soupeřem Manchesterem City doma remizovali 1:1. Rozdíl mezi oběma celky zůstává pět bodů ve prospěch vedoucí Chelsea, v jejíž brance znovu chyběl český reprezentant Petr Čech.

Oba celky bojující o titul postrádaly klíčové hráče. Chelsea neměla k dispozici potrestaného Diega Costu ani zraněného Fábregase, City zase scházel Touré, bez kterého není schopné v této sezoně vyhrát.

Diega Costu zastoupil na hrotu útoku Chelsea Francouz Rémy a ukázal se jako kvalitní náhrada. Ve 41. minutě poslal Hazard z voleje přízemní centr do vápna a Rémy dostal svůj tým do vedení. Jenže to nevydrželo ani do poločasové přestávky, neboť chvíli nato se opřel do míče Agüero a španělský záložník Silva tečoval míč do branky.

Ve druhé půli už se hrála taktická bitva a Chelsea si především hlídala remízu a pětibodový násko. Za celý zápas se jen třikrát pokusila o střelu. "Remíza je dobrý výsledek. A to pro oba. Rozdíl je stále pět bodů, já jsem spokojený," řekl záložník Chelsea Nemanja Matič.

Manchester City sice v závěru tlačil a bojoval o potřebnou výhru, ale obrana Chelsea v čele s brankářem Courtoisem zůstala pevná. "Chelsea bránila velmi dobře, ale já jsem hrdý na svůj tým. Od první do poslední minuty jsme se snažili vyhrát," řekl trenér obhájce titulu Manuel Pellegrini. "Šli jsme do rizika a snažili se vstřelit vítězný gól. Co byl záměr Chelsea, o tom se nechci bavit. Možná jsou s náskokem pěti bodů spokojení, ale stále se hraje ještě o 45 bodů a boj o titul není rozhodnutý," dodal.

Manchester United i Liverpool vyhrály

Fotbalisté Manchesteru United si poradili s posledním Leicesterem a doma zvítězili 3:1. V tabulce se posunuli na třetí místo před Southampton, který má ale nedělní duel k dobru. Důležitou výhru vybojoval také Liverpool, který doma porazil 2:0 West Ham a dostal se před něj na sedmou příčku. Gólem se na vítězství podílel Daniel Sturridge, který se vrátil do hry po pětiměsíčním zranění.

O výhru Manchesteru United se postaraly jeho největší útočné hvězdy. Nejprve se prosadil Van Persie, i když zřejmě v těsném ofsajdu, když si naběhl za obranu a ve skluzu usměrnil Blindovu přihrávku do branky. Krátce nato nizozemský útočník založil akci, po které střílel Di María a Falcao byl při dorážce důraznější než dva obránci soupeře. Leicester si pak dal vlastní branku a v závěru už jen snížil.

Dalšími dvěma góly se blýskl objev této sezony Harry Kane. Útočník Tottenhamu, který by v červnu neměl chybět na mistrovství Evropy jednadvacítek v Česku, tak pomohl k výhře 3:0 na hřišti West Bromwiche. V této sezoně má na kontě už deset ligových branek.

Jonathan Walters dokázal jako první hráč Stoke vstřelit v Premier League hattrick, jímž rozhodl o vítězství 3:1 nad Queens Parkem.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

Hull - Newcastle 0:3 (40. Cabella, 50. Sammy Ameobi, 78. Gouffran), Crystal Palace - Everton 0:1 (2. Lukaku), Liverpool - West Ham United 2:0 (51. Sterling, 80. Sturridge), Manchester United - Leicester 3:1 (27. Van Persie, 32. Falcao, 44. vlastní Morgan - 80. Wasilewski), Stoke - QPR 3:1 (21., 34. a 90.+2 Walters - 36. Kranjčar), Sunderland - Burnley 2:0 (20. Wickham, 34. Defoe), West Bromwich - Tottenham 0:3 (15. a 64. z pen. Kane, 6. Eriksen), Chelsea - Manchester City 1:1 (41. Rémy - 45. Silva).

1. Chelsea 23 16 5 2 52:20 53
2. Manchester City 23 14 6 3 46:23 48
3. Manchester United 23 12 7 4 39:22 43
4. Southampton 22 13 3 6 37:16 42
5. Tottenham 23 12 4 7 35:30 40
6. Arsenal 22 11 6 5 39:25 39
7. Liverpool 23 11 5 7 33:27 38
8. West Ham United 23 10 6 7 35:27 36