Chelsea deklasovala Tottenham, Manchester útočí na poháry

8. 3. 2014 16:30
Fotbalisté Manchesteru United porazili v anglické lize West Bromwich na jeho hřišti 3:0 a na pozice zaručující evropské poháry ztrácejí pět bodů.
Chelsea nastřílela v londýnském derby Tottenhamu čtyři branky
Chelsea nastřílela v londýnském derby Tottenhamu čtyři branky | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United porazili v anglické lize West Bromwich na jeho hřišti 3:0 a vůbec poprvé v roce 2014 dokázali zvítězit podruhé za sebou. Na pozice zaručující evropské poháry ztrácejí svěřenci trenéra Davida Moyese před dalším programem 29. kola pět bodů.

Nezaváhal ani lídr soutěže Chelsea. V londýnském derby rozstřílel Tottenham 4:0 a upevnil si vedení v tabulce.

Petr Čech vychytal třináctou nulu v sezoně a trenér José Mourinho zůstává již 75 zápasů v roli kouče Chelsea na Stamford Bridge neporažen.

Chelsea ke kanonádě pomohla přesilovka

Branky začala Chelsea střílet až ve druhém poločase, kdy se nejprve přesnou střelou k tyči prosadil Samuel Eto'o. A právě Eto'a fauloval o čtyři minuty později v pokutovém území Younes Kaboul, následně byl vyloučen a Eden Hazard z penalty zvýšil na 2:0.

Definitivu pak dal Blues v závěru zápasu během jediné minuty Senegalec Demba Ba, který v obou případech potrestal chyby v obraně hostů. Záložník Frank Lampard oslavil výhrou svůj 400. zápas v Premier League v dresu Chelsea. V počtu startů mu v celé soutěži patří páté místo.

Vydra proti United nehrál

United šli ve třetím venkovním zápase v řadě do vedení krátce po půlhodině hry, kdy Phil Jones poslal hlavou do branky centr Robina Van Persieho z přímého kopu. V 65. minutě zvýšil Wayne Rooney, pro kterého to byl šestý gól v posledních pěti vzájemných ligových zápasech.

Skóre uzavřel osm minut před koncem po Rooneyho přihrávce střelou na zadní tyč Danny Welbeck. Domácí hráli bez útočníka Matěje Vydry, který byl jen mezi náhradníky.