Manchester United prohrál, City stáhlo ztrátu na 5 bodů

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 4. 2012 22:45
Wigan - ManU 1:0, ManC - West Bromwich 4:0

Praha - Fotbalisté Manchesteru United prohráli ve 33. kole Premier League na hřišti zachraňujícího se Wiganu 0:1 a umožnilo svému městskému rivalu City stáhnout jejich náskok v čele ligy na pět bodů.

´Citizens´ v souběžně hraném utkání proti West Bromwichi zaváhání Fergusonových svěřenců využili a zvítězili přesvědčivě 4:0.

Třetí místo si upevnil Arsenal, který veze výhru 3:0 z Wolverhamptonu. Český záložník Tomáš Rosický však tentokrát zůstal jen na lavičce.

Liverpool konečně zabral. V oslabení porazil Blackburn

United podali proti Wiganu jeden z nejhorších výkonů sezony, žádný gól nevstřelili a naopak po trefě Maloneyho s tímto soupeřem vůbec poprvé v historii ztratili body.

To City vstřelilo vítěznou branku už v 6. minutě, kdy se trefil Agüero. Tentýž hráč přidal po změně stran i druhý gól. Za další sedm minut se ze svého letos premiérového zásahu radoval Tévez, který však většinu sezony kvůli sporům s klubem nehrál. Účet večera pak završil Silva.