Manchester United si zahraje finále FA Cupu, v semifinále porazil Tottenham

21. 4. 2018 20:36
Finálový soupeř pro United vzejde z nedělního druhého semifinále mezi Chelsea a Southamptonem.
Fanoušci Manchesteru United se mohou těšit na dvacáté finále FA Cupu za účasti svých miláčků. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United postoupili podvacáté v historii do finále Anglického poháru. Svěřenci trenéra Josého Mourinha porazili v dnešním semifinále 2:1 Tottenham, vítězný gól vstřelil v 62. minutě Ander Herrera.

Diváci ve Wembley nečekali na úvodní branku zápasu dlouho, v 11. minutě našel Eriksen na zadní tyči Alliho a Tottenham šel do vedení. "Rudí ďáblové" srovnali zásluhou Sáncheze, který usměrnil hlavou přesný Pogbův centr. Na konci prvního poločasu mohli "Kohouti" opět strhnout vedení na svou stranu, Dierova tečovaná střela ale skončila pouze na pravé tyči De Geovy brány.

Vyrovnané utkání rozhodla situace z 62. minuty. Sánchez ustál osobní souboj a jeho centr z levé strany doputoval až k volnému Herrerovi, jenž křížnou střelou podruhé překonal Vorma. Tottenham prohrál své osmé semifinále Anglického poháru v řadě.