Manchester v poháru vyřadil Liverpool, rozhodl Chicharito

25. 9. 2013 23:45
Red Devils postoupili přes Liverpool do osmifinále domácího ligového poháru.
David Moyes, kouč Manchesteru United, se raduje z branky Javiera Hernandéze.
David Moyes, kouč Manchesteru United, se raduje z branky Javiera Hernandéze. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United postoupili do osmifinále domácího ligového poháru. Ve šlágru středečního programu soutěže porazili nejtěsnějším rozdílem 1:0 Liverpool a napravili tak víkendový debakl v derby se City.

O postupu svěřenců Davida Moyese rozhodl gólem z první minuty druhého poločasu mexický útočník Javier "Chicharito" Hernandéz, který se trefil z voleje po rohu Waynea Rooneyho.

Vrátili se Suárez i Bendtner

Do sestavy Liverpoolu se po desetizápasovém trestu za kousnutí Branislava Ivanoviče vrátil Luis Suárez. Ani on ale prohru neodvrátil. Svůj trestný kop namířil dvacet minut před koncem pouze do břevna.

Osmifinále si zahraje také Arsenal. Jeho kouč Arsene Wenger ani tentokrát neudělal výjimku a do poháru postavil výrazně kombinovanou sestavu. Na hrot útoku v zápase na hřišti West Bromwiche postavil zlobivé dítě, navrátilce Nicklase Bendtnera.

Obhájce Swansea letos končí

Gunners šli do vedení v 61. minutě po trefě záložníka Eisfelda. Domácí Berahino ale za deset minut srovnal a o postupujícím nakonec musely rozhodnout pokutové kopy. V nich Arsenal i díky Bendtnerovi zvítězil 4:3.

V poháru naopak skončili obhájci titulu ze Swansea. Velšský celek prohrál 1:3 na hřišti druholigového Birminghamu. Jediný gól účastníka Evropské ligy dal až v nastaveném čase bývalý útočník Sparty Wilfried Bony.