Manchester v závěru přišel o výhru, Kozák s Aston Villou slavil

12. 1. 2016 23:15
Manchester United pokračuje v nepřesvědčivých výkonech. Na hřišti Newcastlu přišli svěřenci Louise van Gaala o výhru v poslední minutě. Aston Villa se pod trenérem Gardem radovala z vítězství poprvé od loňského listopadu. V dresu vítězů se po vleklém zranění představil i český útočník Libor Kozák.
Libor Kozák v dresu Aston Villy (ilustrační foto).
Libor Kozák v dresu Aston Villy (ilustrační foto). | Foto: avfc.co.uk

Londýn - V poslední minutě přišli fotbalisté Manchesteru United v anglické lize o vítězství na hřišti Newcastlu. Zápas, jemuž předcházela pocta nedávno zesnulému brankáři Pavlu Srníčkovi, skončil 3:3. V základní sestavě Aston Villy se objevil po vleklém zranění po více než dvou letech útočník Libor Kozák a mohl se radovat z vítězství 1:0 nad Crystal Palace.

V Newcastlu zavzpomínali na Srníčka

První domácí zápas Newcastlu od Srníčkovy smrti začal vzpomínkou na bývalého gólmana české reprezentace, který v tomto anglickém klubu strávil řadu sezon. Hráči opět nastoupili k rozcvičení v tričkách se Srníčkovým portrétem a utkání předcházel minutový aplaus zaplněného stadionu. Poctu Srníčkovi sledoval u postranní čáry jeho bratr Milan, oblečený v brankářově někdejším dresu s číslem 1.

Samotný zápas začal lépe Manchester a zdálo se, že by mohl navázat na vítězství nad Swansea, jímž přerušil sérii šesti duelů bez výhry. Skóre otevřel Wayne Rooney ze sporné penalty nařízené za ruku Chancela Mbemby, kterého trefil míč po hlavičce Marouana Fellainiho zblízka. Na 2:0 zvýšil po Rooneyho povedené přihrávce Jesse Lingard. Ještě před koncem prvního poločase však domácí snížili a v 67. minutě vyrovnal Aleksandar Mitrovič z penalty po faulu Chrise Smallinga. V 79. minutě se trefil dnešní hrdina Manchesteru Rooney zpoza vápna, ale radost hostům překazil Paul Dummett, který poslal míč přesně do horního rohu branky.

"Chutná to jako porážka. Zahodili jsme to a hráčům jsem to řekl. Mohli jsme tu dát klidně šest gólů, ale nedali," postěžoval si trenér Louis van Gaal.

Manchester promarnil šanci jít na čtvrtou příčku. Místo toho klesl na šestou pozici, na kterou ho odsunul West Ham po vítězství 3:1 na hřišti nováčka Bournemouthu. Dvěma góly se o úspěch týmu trenéra Slavena Biliče zasloužil Enner Valencia.

Kozák nastoupil po více než dvou letech

Poslední Aston Villa zvítězila poprvé od úvodního kola Premier League. Kozák oživil ofenzivu birminghamského celku, jemuž zařídil výhru v 58. minutě Joleon Lescott, který se trefil hlavou po rohovém kopu. "V minulých týdnech jsme se hodně natrápili a dneska máme velkou radost. Zasloužili jsme si vyhrát. Bylo to jen 1:0, ale měli jsme spoustu šancí. Nezalezli jsme dozadu, ale snažili jsme se přidat druhý gól," pochvaloval si trenér Remi Garde, který převzal Aston Villu začátkem listopadu a dosud s ní uhrál jen čtyři remízy.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:

Aston Villa - Crystal Palace 1:0 (58. Lescott), Bournemouth - West Ham United 1:3 (17. Arter - 74. a 84. Valencia, 67. Payet), Newcastle - Manchester United 3:3 (42. Wijnaldum, 67. Mitrovič z pen., 90. Dummett - 9. z pen. a 79. Rooney, 38. Lingard).