Vydra se postaral o senzaci proti Chelsea, manchesterské derby ovládli City

6. 11. 2021 15:38
Reprezentační útočník Matěj Vydra zařídil Burnley premiérovou trefou v sezoně překvapivou remízu 1:1 na hřišti lídra anglické fotbalové ligy Chelsea. Manchester City vyhrál městské derby na hřišti United 2:0 a posunul se na druhé místo. "Rudí ďáblové" prohráli čtvrtý z posledních šesti ligových duelů a po odehrání kompletního programu 11. kola se mohou propadnout mimo pohárové příčky.
Matěj Vydra a jeho gól do sítě Chelsea
Matěj Vydra a jeho gól do sítě Chelsea | Foto: Reuters

Chelsea vedla po Havertzově trefě z 33. minuty a v dalším průběhu měla i další šance k navýšení skóre. "Blues" soupeře přestříleli 25:5, gólmana Popea už ale nepřekonali, a tak přišel trest na druhé straně.

V 80. minutě vybídl Rodriguez ke skórování Vydru a český útočník zblízka završil souhru střídajících hráčů gólem. Devětadvacetiletý reprezentant se v lize trefil poprvé od dubnového duelu s Newcastlem. Burnley neprohrálo potřetí v řadě a je osmnácté, Chelsea má tříbodový náskok na Manchester City.

"Citizens" se ujali vedení už v sedmé minutě, kdy si Bailly srazil ve skluzu do vlastní sítě Cancelův centr z levé strany. United inkasovali na Old Trafford ve 14. soutěžním utkání v řadě, horší sérii měli jen v letech 1958-1959 (21 utkání).

Obhájci titulu v prvním poločase jasně dominovali a domácí držel ve hře skvělými zákroky De Gea. Španělský brankář přesto krátce před pauzou inkasoval podruhé, po dalším Cancelově centru přes něj propasíroval míč do brány Silva.

Trenér "Rudých ďáblů" Solskjaer se na začátku druhé půle vrátil k rozestavení se čtyřmi obránci, jeho svěřenci si ale za celé utkání nevypracovali vážnější gólovou příležitost. Manchesterské derby tak podeváté z posledních 12 případů ovládl venkovní tým, v lize "Citizens" zdolali svého rivala po dvou a půl letech.

První výhru v sezoně si připsal Norwich, který uspěl v souboji nováčku na hřišti Brentfordu 2:1. Vítěznou trefu zaznamenal z penalty Pukki a jeho tým opustil poslední příčku tabulky, na kterou spadl Newcastle. "Straky" ale mohou ještě zareagovat ve večerním zápase s Brightonem.

Výsledky: Manchester United - Manchester City 0:2 (7. vlastní Bailly, 45. Silva), Brentford - Norwich 1:2 (60. Henry - 6. Normann, 29. Pukki z pen.), Chelsea - Burnley 1:1 (33. Havertz - 80. Vydra), Crystal Palace - Wolverhampton 2:0 (61. Zaha, 78. Gallagher), Brighton - Newcastle 1:1 (24. Trossard z pen. - 66. Hayden).

1. Chelsea 11 8 2 1 27:4 26
2. Manchester City 11 7 2 2 22:6 23
3. Liverpool 10 6 4 0 29:8 22
4. West Ham United 10 6 2 2 20:11 20
5. Manchester United 11 5 2 4 19:17 17
6. Brighton 11 4 5 2 12:12 17
7. Arsenal 10 5 2 3 12:13 17
8. Wolverhampton 11 5 1 5 11:12 16