Mandžukič sestřelil Hamburk a Bayern je v semifinále poháru

12. 2. 2014 22:53
Fotbalisté Bayernu Mnichov s přehledem postoupili do semifinále Německého poháru.
Mario Mandžukič nasázel Hamburku hattrick
Mario Mandžukič nasázel Hamburku hattrick | Foto: Reuters

Hamburk - Fotbalisté Bayernu Mnichov s přehledem postoupili do semifinále Německého poháru. Obhájce trofeje ve čtvrtfinále deklasoval předposlední tým bundesligy Hamburk na jeho hřišti 5:0. Hattrickem se blýskl chorvatský útočník Mario Mandžukič.

Hamburk, jenž v domácí soutěži prohrál šestkrát za sebou, si nespravil náladu ani v poháru. Bavorskému favoritovi zařídili už v prvním poločase dvoubrankový náskok Mandžukič a Dante. Po přestávce se prosadil Arjen Robben a ještě dvakrát Mandžukič. Na lavičce HSV zůstal brankář Jaroslav Drobný, jeho reprezentační spoluhráč Petr Jiráček nebyl ani tam.

V poháru naopak končí Leverkusen. Druhé mužstvo bundesligy na svém stadionu prohrálo po prodloužení 0:1 s druholigovým Kaiserslauternem, za který nastoupil český obránce Jan Šimůnek. Utkání ve 114. minutě rozhodl norský záložník Ruben Yttergard Jenssen.

Wolfsburg bez rekonvalescenta Jana Poláka zvítězil na půdě Hoffenheimu 3:2. Čtvrtým semifinalistou se už v úterý stal Dortmund díky výhře 1:0 ve Frankfurtu.

Německý fotbalový pohár - čtvrtfinále:

Hoffenheim - Wolfsburg 2:3 (39. a 90.+1 Firmino - 26. a 44. obě z pen. Rodríguez, 64. Dost), Leverkusen - Kaiserslautern 0:1 po prodl. (114. Jenssen), Hamburk - Bayern Mnichov 0:5 (21., 74. a 76. Mandžukič, 26. Dante, 54. Robben).