Mandžukič vystřelil Atléticu tři body nad Eibarem

30. 8. 2014 23:12
Obhájce titulu Atlético Madrid zvítězil v utkání druhého kola španělské ligy nad Eibarem 2:1, rozhodující branku zápasu vstřelil v 25. minutě Mario Mandžukič.
Mario Mandžukič
Mario Mandžukič | Foto: Reuters

Madrid - Obhájce titulu Atlético Madrid zvítězil v utkání druhého kola španělské ligy nad Eibarem 2:1, rozhodující branku zápasu vstřelil v 25. minutě Mario Mandžukič, který se v soutěži prosadil poprvé. Atlético postrádalo svého kouče Diega Simeoneho, Argentinec si odpykává trest za své chování v odvetě Superpoháru s Realem Madrid.

Už v 11. minutě se domácí favorit dostal do vedení, na rohový kop Kokeho si naběhl Miranda a hlavičkou s přispěním brankové konstrukce překonal gólmana Iruretu. O čtrnáct minut později Gabi z přímého kopu přesně nacentroval na Mandžukiče a posila z Bayernu Mnichov neomylně zakončila.

Hostům se ve 34. minutě po pěkné kombinaci podařilo snížit, svůj premierový gól v dresu Eibaru oslavil obránce Abraham. V druhém poločase dokonce mohl nováček ligy vyrovnat, Bóveda ale nenasměroval hlavičku mezi tři tyče. Atlético tak s problémy uhájilo první ligovou výhru v sezoně.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Bilbao - Levante 3:0 (32. Aduriz, 51. Iturraspe, 76. Muniain), Cordóba - Vigo 1:1 (60. Cartabia - 52. Orellana), Atlético Madrid - Eibar 2:1 (11. Miranda, 25. Mandžukič - 34. Abraham), Espaňol Barcelona - FC Sevilla 1:2 (61. Stuani - 34. Bacca, 57. Iborra).

1. Valencie 2 1 1 0 4:1 4
2. Vigo 2 1 1 0 4:2 4
3. FC Sevilla 2 1 1 0 3:2 4
4. Atlético Madrid 2 1 1 0 2:1 4
5. FC Barcelona 1 1 0 0 3:0 3
6. Bilbao 2 1 0 1 3:1 3
7. Real Madrid 1 1 0 0 2:0 3
Villarreal 1 1 0 0 2:0 3