reklama

Maradona v případě výhry rozvine před Messim červený koberec

Pokud Argentina vyhraje ve finále MS nad Německem, rozvine Diego Maradona před Lionelem Messim červený koberec. Pokud Argentina vyhraje ve finále MS nad Německem, rozvine Diego Maradona před Lionelem Messim červený koberec. autor: Reuters
Hvězdný útočník Lionel Messi má o další motivaci víc dovést argentinské fotbalisty k titulu světových šampionů a napodobit tak výkon Diega Maradony z roku 1986.

Rio de Janeiro - Hvězdný útočník Lionel Messi má o další motivaci víc dovést argentinské fotbalisty k titulu světových šampionů, a napodobit tak výkon Diega Maradony z roku 1986. Pokud se mu to povede, slíbil mu legendární kanonýr, že před ním rozvine červený koberec.

"Pokud mě v neděli Messi vyrovná a zvedne nad hlavu trofej pro světové šampiony, položím před něj červený koberec," prohlásil Maradona v televizní show.

Je přesvědčený, že Messi se může stát ve finále jazýčkem na vahách. "Bude hráčem, který bude určovat zápas. Jen mám strach, že bude na závěr mistrovství unavený. Ale myslím, že ví, o co jde. Pokud v neděli propásne šanci, bude se těm nejlepším na světě jen podobat," uvedl Maradona.

"Argentinci musí pro Ameriku vyhrát"

Kapitán mistrů světa z roku 1986 věří, že Argentinci mohou navázat na tehdejší finálovou výhru proti Němcům. "Proti Alžírsku jsme viděli jedno Německo, proti Brazílii pak jiné," připomněl Maradona rozdílné výkony německého týmu ve vyřazovací fázi.

"Všichni jsme čekali, že ve finále bude Brazílie. Argentinci prostě musí vyhrát. Reprezentujeme kontinent a nemůžeme si dovolit nechat vyhrát Evropany v Jižní Americe," dodal třiapadesátiletý Maradona.

reklama