Marseille před Libercem remizovala v lize s Montpellierem

Aktualizováno 6. 12. 2015 23:10
Olympique Marseille remizoval s Montpellierem a před zápasem v Liberci v Evropské lize prodloužil domácí ligovou sérii bez výhry na šest zápasů.
Olympique na svém stadionu nevyhrál už šestkrát v řadě
Olympique na svém stadionu nevyhrál už šestkrát v řadě | Foto: Reuters

Marseille - Fotbalisté Marseille, se kterými se ve čtvrtek utká Liberec o postup ze základní skupiny Evropské ligy, remizovali ve francouzské lize s Montpellierem 2:2. Na svém stadionu Olympique nedokázal zvítězit v posledních šesti ligových utkáních.

Domácí byli od začátku aktivnějším týmem, už ve čtvrté minutě se dostal do šance útočník Batshuayi, branku však těsně minul. Z ojedinělé šance pak otevřel skóre Montpellier, když se v 32. minutě po Boudebouzově přihrávce prosadil Ninga.

Montpellier dvakrát vedl

Olympique vyrovnal krátce po změně stran. Podruhé v tomto týdnu a zároveň v sezoně se prosadil Cabella, který v Marseille hostuje z Newcastlu. Jenže pak zaúřadoval znovu čadský reprezentant Ninga, který využil chybu obránce Rekika.

Ani to ale hostům nestačilo k zisku tří bodů. Domácí trenér Míchel poslal po přestávce na hřiště záložníka Sarra, který v 72. minutě oslavil premiérový gól za Marseille, kam v létě přestoupil z Met. V závěru mohli ve prospěch domácích rozhodnout Rekik či Sarr, gólman Pionnier ale udržel pro Montpellier cenný bod.

Francouzská fotbalová liga - 17. kolo:

Marseille - Montpellier 2:2 (48. Cabella, 72. Sarr - 32. a 56. Ninga), Bordeaux - Guingamp 1:0 (62. Yamberé), St. Etienne - Rennes 1:1 (78. Eysseric z pen. - 40. Henrique).