reklama

Matějovský: Já a Euro? Ať tam jedou ti, co mají formu

Spartě se moc nedaří, její lídr Marek Matějovský spíná ruce k nebi. Pomůže to? Spartě se moc nedaří, její lídr Marek Matějovský spíná ruce k nebi. Pomůže to?
Na fotbalisty pražské Sparty se valí jedna špatná zpráva za druhou. Tři kola před koncem Gambrinus ligy ztrácejí na vedoucí Liberec čtyři body a musejí čekat na dvě jeho zaváhání.

Praha - Na fotbalisty pražské Sparty se valí jedna špatná zpráva za druhou. Tři kola před koncem Gambrinus ligy ztrácejí na vedoucí Liberec čtyři body a musejí čekat na dvě jeho zaváhání.

Poté, co ve středu prohráli ve finále Poháru České pošty 0:1 se Sigmou Olomouc, se tak může stát, že letos budou bez jediné trofeje. A to přitom před sezonou vyhlašovali útok na obě dvě.

"Myslím, že jsme viděli, pěkný, napínavý finále se spoustou brejků a se spoustou možností na obou stranách. Je skvělé, že se trenér (Petr) Uličný loučí s kariérou titulem v Poháru, bohužel je to ale na náš úkor," řekl po zápase na tiskové konferenci trenér Sparty Martin Hašek.

"Ta prohra bohužel zapadla do nepřesvědčivých výsledků na jaře. Hodnotit sezonu ale chci až na jejím konci, ještě pořád můžeme v lize získat devět bodů," dodal.

Matějovský: Vypadá to, že si to jaro vypijem až do dna

Těžko hledal v útrobách plzeňské Doosan Areny slova i kapitán letenského týmu Marek Matějovský.

Sparta sice do jarní části ligové soutěže vstupovala s šestibodovým náskokem, stejně jako loni však i letos může být opět bez trofeje.

"Vypadá to, že si to jaro vypijem až do dna. Mrzí mě to obrovsky. Moc jsme to chtěli vyhrát. Nevím, co k tomu víc říct. Jak v lize, tak i teď v poháru jsme si to ale zapříčinili sami," řekl novinářům velmi tichým hlasem a měl co dělat, aby v sobě zadržel slzy.

"Jak to teď v kabině vypadá? Je tam ticho, zklamání, obrovské zklamání. Ztratili jsme náskok, prohráli finále. Jak to můžeme brát jinak, než jako zklamání," dodal třicetiletý záložník.

"Samozřejmě jsme hrozně zklamaní, protože jsme si dali za úkol vyhrát pohár a ligu. Na pohár jsme dneska měli velkou šanci, ale nezvládli jsme to, a ligu už nemáme ve svých rukách," přidala se jarní kometa Sparty Ladislav Krejčí.

Hašek: Šance máme, ale nevyužíváme je

Podle Haška o výhře Sigmy rozhodlo hned několik zaváhání ve hře jeho týmu.

"Byla tam spousta chyb, ať už špatné rozestavení při standardních situacích, tak individuálních, kdy jsme jejich hráčům nahráli míč, aby pak šli sami na brankáře Vaclíka," připomněl přehmaty v defenzivě Sparty.

Trenér letenského týmu přičítal k chybám v obraně Sparty i jediný gól zápasu, který vstřelil ve 47. minutě Michal Vepřek.

"Jejich hráč přešel individuální akcí přes tři naše hráče, sice jeho vynikající práce, ale zároveň špatná práce našich hráčů," upozornil Hašek.

"Po tom gólu jsme začali hru otevírat a Sigma měla další šance. Ty šance jsme měli i my, bohužel jsme ani tu nejvyloženější nevyužili. To nás na jaře trápí nejvíc, šance máme, ale nevyužíváme je," dodal.

Krejčí: Příště musíme dát gól i z jedné šance

Neproměňování gólových šancí viděl jako hlavní důvod prohry i Krejčí.

"Se zakončením se teď trápíme, což nás dneska stálo pohár. Olomouc svou šanci využila, my bohužel ne. Příště prostě musíme proměnit, i kdybysme měli jedinou šanci za zápas. Mrzí mě hlavně to, jak jsem ve druhý půli prošel přes dva protihráče a nevyužil to. Měl jsem to připravit spoluhráčům do gólu, měl jsem na to čas, to byla chyba."

Hašek však věří, že Sparta bude i přes zklamání ve finále Poháru bojovat o ligový primát, jako by se nic nestalo.

"Ano, cítíme veliký zklamání, ale nechci to slučovat s ligou, naše pozice se nemění, je to jiná soutěž. Věřím, že to na příští ligový zápas nezanechá na hráčích žádný dopad," připomněl nedělní pražské derby na Letné proti Bohemians 1905.

V ligový primát stále věří i Krejčí, i když ví, že jeho zisk nemá Sparta ve svých rukou.

"Ještě není konec, neházíme flintu do žita. Šance ještě je, i když to bude těžký. Já v titul věřím a myslím, že v to věříme všichni. Uděláme pro to všechno. Musíme za každou cenu vyhrát zbylé tři zápasy sezony, dát do toho úplně všechno a doufat, že Liberec klopýtne," uvedl devatenáctiletý záložník.

Matějovský je stejně jako Krejčí v širší nominaci trenéra Michala Bílka na červnové Euro v Polsku a na Ukrajině. I kvůli velkému zklamáni a frustraci se jej však vzdává.

"To je to poslední, o čem bych v tuhle chvíli přemýšlel. Ať tam jedou ti, kteří si Euro vykopali a mají nejlepší formu," dodal zklamaný kapitán Sparty.

reklama