reklama

Matějovský nadchl. Podle expertů si řekl o reprezentaci

Marek Matějovský. Marek Matějovský. autor: Milan Kammermayer
Zkušený záložník Marek Matějovský uhranul fanoušky i experty famózním výkonem proti špičkovému celku prestižní italské Serie A.

Praha - Světové hvězdy Hamšík a Higuaín na jedné straně, čeští reprezentanti Dočkal či Lafata na straně druhé. Ty všechny ve čtvrtek na Letné zastínil muž, kterého fotbalová veřejnost už několikrát odepisovala.

Zkušený záložník Marek Matějovský uhranul fanoušky i experty famózním výkonem proti špičkovému celku prestižní italské Serie A a přispěl k cenné remíze Sparty v utkání Evropské ligy proti Neapoli.

"Jestli to byl reprezentační výkon od Marka? Myslím, že ano. Zahrát tak skvěle proti takovému týmu, na téhle úrovni, to není jen tak. Zápas se mu povedl enormně," řekl serveru Aktuálně.cz bývalý sparťan Václav Němeček.

Úžasný výkon v padesátém startu

Jeho někdejší týmový spoluhráč Martin Frýdek souhlasil. I on si hru dvaatřicetiletého špílmachra v jeho jubilejním padesátém startu v evropských pohárech užíval.

"To byl úžasný výkon. Abych se přiznal, já jsem snad Marka za Spartu neviděl zahrát lépe. V reprezentaci by šanci dostat mohl, pokud bude takhle pokračovat. Ale přece jen, přes Rosického je to hodně těžké," uvedl ex-reprezentant.

Oba experti se shodli na tom, že si Matějovský drží vysoký standard delší dobu. Výkon proti Neapoli byl přesto výjimečný. "Povedly se mu krásné kličky i skvělé přihrávky, které tak umí," všiml si Němeček. "Bral si všechny míče, chodil si pro ně až ke stoperům, neúnavně vymýšlel a tvořil," dodal Frýdek.

Němečkovi se líbil i stoper Brabec

Matějovského výkon byl podle obou třešničkou na velmi dobré hře celého týmu. "Především první poločas se mi hodně líbil, byl jsem příjemně překvapen. Škoda jen, že se Spartě nepovedlo vstřelit branku, Neapol by pak byla nucena otevřít hru," poznamenal Frýdek.

Němečkovi se kromě Matějovského líbil také mladý stoper Jakub Brabec. "To, jak si poradil s Higuaínem, bylo působivé."

Neapol byla v médiích hodně kritizována za špatný výkon, ten ale dle soudu odborníků způsobila Sparta svou až nečekaně aktivní hrou. "Myslím, že hosté byli hodně překvapení tím, jak Sparta hraje," řekl Martin Frýdek.

Podle Němečka si italský tým přijel vyloženě pro postupový bod. "Věděli, že jim remíza stačí, a podle toho hráli. Tak kvalitní a zkušené mužstvo si to na tu remízu dokáže usměrnit."

Odborníci věří v postup přes Bern

O svém postupu do jarní fáze Evropské ligy musí Sparta rozhodnout až v posledním utkání na hřišti Young Boys Bern. Stačí jí bod. Nabízí se paralela s letním bojem o Ligu mistrů. Letenští byli před utkáním v Malmö v podobné situaci, kterou však nezvládli a vypadli.

"Tenkrát to byl strašný zápas ze strany Sparty. Věřím, že se z toho poučí a postoupí. Jsem přesvědčen, že Sparta má lepší mužstvo než Bern," podotkl Václav Němeček. "Věřím, že pokud budou hrát jako proti Neapoli, postup jim neunikne," uzavřel Frýdek.

reklama