reklama

Materazzi vypovídal před disciplinárkou

Ital Marco Materazzi zdviženou paží slaví se spoluhráči svůj gól ve finále MS. Ital Marco Materazzi zdviženou paží slaví se spoluhráči svůj gól ve finále MS. autor: Reuters
Curych - Italský fotbalista Marco Materazzi dnes v curyšském sídle FIFA před disciplinární komisí podal svou verzi konfliktu se Zinédinem Zidanem.

FIFA zahájila ve čtvrtek proti Materazzimu disciplinární řízení a chce zjistit, čím dvaatřicetiletý obránce vyprovokoval francouzského kapitána Zidana, jenž ho v nedělním finále mistrovství světa udeřil hlavou do hrudi a byl vyloučen.

Materazzi se dostavil před komisi FIFA již dnes, aby nemusel přerušit dovolenou naplánovanou na příští týden. FIFA původně chtěla projednávat případ za účasti obou aktérů ve čtvrtek 20. července, kdy se má do Curychu dostavit Zidane.

Světová federace neuvedla, jaký případný trest Materazzimu hrozí. Vynese ho každopádně až po jednání 20. července. Po zhruba dvouhodinové schůzce před komisí odmítl Materazzi mluvit s novináři.

FIFA zahájila disciplinární řízení s Materazzim na základě rozhovoru Zidana ve francouzské televizi, kde uvedl, že Ital několikrát slovně napadl jeho matku a sestru.

Obránce Interu Milán přiznal, že slavného francouzského záložníka provokoval, odmítl však, že by řekl něco hanlivého na adresu jeho matky.

Zidanův úder hlavou začala FIFA vyšetřovat již v úterý. Někdejšímu nejlepšímu hráči světa, jenž po šampionátu ukončil profesionální kariéru, hrozí odebrání Zlatého míče pro nejlepšího hráče šampionátu. To však odmítl například i sám Materazzi, podle nějž si Zidane tuto trofej za své výkony v Německu zasloužil.

reklama