reklama

ME 21: Brabec sčítá králíky a Dovalil hledá dánskou slabinu

Jakub Brabec, kapitán českého výběru do 21 let Jakub Brabec, kapitán českého výběru do 21 let autor: FAČR
Na startu mistrovství Evropy hráčů do 21 let čeká v Edenu český výběr tým Dánska. Domácí jsou outsidery, ale nebojí se

Praha - Už se to blíží, v Česku se ve středu rozjede nejvýznamněší fotbalový turnaj v dějinách země: mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

A Češi vstoupí v 18 hodin v pražském Edenu do turnaje zápasem proti Dánsku. Moc se jim nevěří, sázkové kanceláře vidí v Češích a Švédech největší outsidery turnaje. Na české zlato se dá u Fortuny sázet pod kurzem 15:1.

Ale kapitán týmu Jakub Brabec se nedá zviklat. Tedy vlastně jen maličko. "Před turnajem si všichni můžou říkat, co chtějí. Králíci se počítají až po honu," pronesl totiž obránce Sparty tradiční větu, ve které se ovšem obvykle mluví spíš o zajících. Ale ušatec jako ušatec, podstatné je odhodlání.

"Dánové pod tímhle trenérem neprohráli dva roky. Tak jsme kluky motivovali tím, že každá série jednoho dne skončit musí," říká Jakub Dovalil, trenér českého výběru.

Petrák bude připraven

Jeden otazník už má snad vyřešený. Defenzivní záložník Ondřej Petrák totiž v průběhu rakouského soustředění laboroval s doléčovaným zraněním. "Bude normálně připraven k zápasu," říká trenér.

Dánové jsou podle něj lehkým favoritem. "Viděl bych to tak 60:40 pro Dány," odhaduje šance. "Určitě jsou lepší v ofenzivní fázi, než směrem dozadu. V tom by mohla být naše šance," hledá dánskou slabinu.

"Samozřejmě, že chceme uspět hned v prvním zápase. Na druhou stranu, je to turnaj a už kolikrát se stalo, že se případné vstupní zaváhání podařilo ještě napravit," přemítá Brabec.

Zápas v Edenu by měl být vyprodaný. Posléze hraje tým v sobotu na Letné proti Srbsku a boje ve skupině vyvrcholí v úterý opět v Edenu, kdy se Češi postaví největšímu favoritovi turnaje, tedy Němcům.

V prvním utkání budou Čechům kvůli dva a půl roku starému disciplinárnímu trestu chybět Václav Kadlec s Tomášem Kalasem.

reklama