Medaile nepřivezou. Fotbalová sedmnáctka utrpěla ve čtvrtfinále ME debakl s Francií

12. 5. 2019 16:32
Čeští fotbalisté do 17 let si na mistrovství Evropy v Irsku o medaile nezahrají. Ve čtvrtfinále utrpěli debakl 1:6 s Francií a s turnajem se rozloučili. Mladíci inkasovali hned čtyři branky od šestnáctiletého talentovaného záložníka Paris St. Germain Adila Aouchicheho.
Reprezentanti do 17 let na turnaji končí
Reprezentanti do 17 let na turnaji končí | Foto: FAČR

Svěřenci trenéra Václava Kotala v předchozích třech zápasech základní skupiny neprohráli, ale proti Francouzům, kteří ovládli šampionát sedmnáctek v roce 2015, tvrdě narazili. Výběr galského kohouta byl od úvodu aktivnější a v poslední čtvrthodině první půle si vytvořil tříbrankový náskok.

Nejprve Millot využil špatného postavení brankáře Horníčka a z dálky ho přehodil. Poté se pod břevno trefil Aouchiche, který pak po individuální akci přidal další gól.

Hattrick francouzská vycházející hvězda dokonala v 75. minutě a v závěru zvýšila na 6:0 z penalty, když předtím skóroval ještě Nsona Wa Saka. Aouchiche se na turnaji trefil už devětkrát a vede tabulku střelců.

V páté minutě nastavení snížil Ritter. Česká sedmnáctka utrpěla největší debakl od roku 2010, kdy podlehla Turecku rovněž 1:6. Mladíkům, kteří startovali na Euru po čtyřech letech, se zároveň rozplynul sen o účasti na letošním světovém šampionátu.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 17 let - čtvrtfinále v Dublinu:

Francie - ČR 6:1 (3:0)

Branky: 36., 45.+2, 75. a 88. z pen. Aouchiche, 30. Millot, 80. Nsona Wa Saka - 90.+5 Ritter.

Sestava ČR: Horníček - Koželuh (24. M. Šimek), Matys, Starý (46. Toula), Kurka - Hroník (84. S. Šimek), Hellebrand (67. Nováček), Hájek - Pech (46. Šilhart), Ritter, Šíp. Trenér: Kotal.