reklama

Megatransfer potvrzen! Neymar po rekordním přestupu už patří Paris St. Germain

Neymar se stal nejdražším fotbalistou všech dob. Neymar se stal nejdražším fotbalistou všech dob. autor: Reuters
Barcelona obdržela necelých šest miliard korun, brazilský útočník Neymar tak coby nejdražší hráč fotbalové historie přestoupil do Paris St. Germain. "Jsem šťastný, že tady jsem," uvedl těsně poté, co byl přestup potvrzen.

Paříž - Brazilský fotbalista Neymar už je hráčem Paris St. Germain, kam přestoupil z Barcelony za rekordních 222 milionů eur (zhruba 5,8 miliardy korun).

Pětadvacetiletý útočník podepsal s francouzským klubem smlouvu na pět let. Ročně si má vydělat 30 milionů eur čistého (přes 781 milionů korun).

Dva stadiony Juventusu, pět gripenů nebo celou českou ligu. Co všechno si můžete pořídit za Neymara Dva stadiony Juventusu, pět gripenů nebo celou českou ligu. Co všechno si můžete pořídit za Neymara Prohlédněte zde

"Jsem nadmíru šťastný, že jsem v Paris St. Germain. Od chvíle, co jsem přišel do Evropy, to byl jeden z nejambicióznějších klubů. A největší výzvou, která mě motivovala k přestupu, je pomoct klubu vybojovat tituly, po nichž fanoušci touží," uvedl Neymar na webu pařížského celku.

"Odehrál jsem v Evropě čtyři sezony a cítím se připravený na tuhle výzvu. Udělám všechno pro to, abych byl nápomocen novým spoluhráčům, otevřel klubu nové obzory a dělal radost milionům jeho fanoušků po celém světě," dodal.

Za Barcelonu hrál Neymar od léta 2013, kdy přišel ze Santosu za 88 milionů eur. V katalánském celku se vypracoval v jednoho z nejlepších fotbalistů světa a s Lionelem Messim a Luisem Suárezem vytvořil obávané ofenzivní trio.

S Barcelonou získal osm trofejí včetně triumfu v Lize mistrů a dvou španělských titulů. Smlouvu měl až do roku 2021.

reklama