reklama

Meireles dostal 11 zápasů. Prý nadával sudímu do gayů

Raul Meireles. Raul Meireles. autor: Reuters
Portugalský fotbalista Raul Meireles si v turecké lize jedenáct zápasů nezahraje. Záložník Fenerbahce byl potrestán za to, že v derby s Galatasarayem nadával rozhodčímu a plivnul na něj.

Istanbul - Portugalský fotbalista Raul Meireles si v turecké lize jedenáct zápasů nezahraje. Záložník Fenerbahce byl potrestán za to, že v nedělním istanbulském derby s Galatasarayem nadával rozhodčímu a plivnul na něj.

Devětadvacetiletý Meireles prý na sudího plivnul poté, co byl v 83. minutě po druhé žluté kartě vyloučen. Bývalý hráč Chelsea před svazovou disciplinární komisí obvinění dlouho odmítal a tvrdil, že vůbec neměl červenou kartu dostat.

"Opravdu mě uráží, když říkají, že jsem plivnul na rozhodčího. Mám osmileté dítě a dokážete si představit, co si o mně bude myslet, když mu tohle budou říkat ve škole?" uvedl Meireles.

"Do homosexuálů jsem sudímu také nenadával. Podívejte se na můj účes, na moje oblečení - nejsem přece člověk s předsudky. Nevím, jak v Turecku někomu ukážete, že je gay, ale moje gesto rozhodně nebylo homofobní. Jen jsem mu chtěl naznačit, že je zbabělec, protože podlehl atmosféře," řekl Meireles.

reklama